Ziobro i Piebiak powinni podać się do dymisji po doniesieniach o inspirowaniu akcji, która miała zdyskredytować szefa „Iustitii”

Na listach poparcia do KRS mogą być nazwiska osób powiązanych z Piebiakiem i aferą hejterską - sugeruje Onet

Burza komentarzy w mediach społecznościowych po doniesieniach Onetu, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał koordynować akcję, której celem było zdyskredytowanie Krystiana Markiewicza, szefa sędziowskiego Stowarzyszenia „Iustitia”. Opisywaliśmy sprawę w artykule „Zastępca Ziobry zlecił akcję skompromitowania sędziego, który krytykował „reformę” sądownictwa PiS?”.

 

„W normalnym kraju Ziobro właśnie pisałby swoje oświadczenie o podaniu się do dymisji. W Polsce już się pisze narracja o kolejnym ataku kasty na niezłomnych” – skomentowała Kataryna. – „Dymisja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka jest oczywistością. Chyba, że to są właśnie standardy moralne i prawne, które obowiązują w rządzie PiS. Wówczas dymisji nie będzie” – napisała Dominika Wielowieyska z „GW”.

„To znaczy, że reforma wymiaru sprawiedliwości polega na tym, że w Ministerstwie Sprawiedliwości sędzia szuka haków na innych niewygodnych sędziów, pomaga mu w tym, hejterka z tt, była żona kolegi sędziego, a w tle osobiste resentymenty? Ładnie się Pan bawi Polską, panie Ziobro” – to opinia Doroty Brejzy. – „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takie postępowanie” – napisał Maciej Lasek.

 

Doniesienia o działaniach zastępcy Ziobry skomentował także Rzecznik Praw Obywatelskich. – „Ta sprawa pokazuje, jaką drogę przeszedł wiceminister Piebiak. Od sędziego występującego w obronie niezależnego sądownictwa do człowieka, który nie cofnie się przed niczym. Ujawnione informacje całkowicie podważają jego wiarygodność” – powiedział Adam Bodnar w rozmowie z onet.pl.

bt

Źródło: Twitter, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BartMarekGrzegorzDociekliwyHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Ze względu na wysoką przyczepność gówno jest bardzo trudne do usunięcia. Samo na pewno nie odpadnie.

Dociekliwy
Dociekliwy

To nie jedyna osoba związana z tym procederem. W amerykańskich filmach sensacyjnych często pada zdanie „Podążaj za pieniędzmi”. Kto finansował lub udzielał innych korzyści za zorganizowany hejt. Mocno wątpię że to prywatna inicjatywa.

Grzegorz
Grzegorz

W każdym normalnym , szanującym się kraju po czymś takim cały rząd podałby się do dymisji. Polsce jest jeszcze bardzo daleko do zachodnich demokracji ale wyborcy będą mieli szansę zmienić to jesienią 2019 roku. Czy skorzystają z tej szansy to już inna sprawa.

Marek
Marek

Komentarz pełnomocnika Emilii „ona tylko wykonywała zlecone jej zadania”. Czy nie brzmi podobnie do „ja tylko wykonywałem rozkazy”?

Bart
Bart

najgorsze jest to, że nawet gdy odejdzie Ziobro, to po pierwsze na pewno dostanie jakąś świetnie płatną posadę przy korycie, a po drugie na jego miejsce nie przyjdzie nikt lepszy.