Ziobro mówi o „złośliwości” opozycji i pyta, czy powinna się ona zdymisjonować

Ziobro mówi o „złośliwości” opozycji i pyta, czy powinna się ona zdymisjonować

Zbigniew Ziobro pojawił się w programie Krzysztofa Ziemca w radiu RMF FM. Rozmowę zdominowały oskarżenia Ziobry pod adresem opozycji.

Najpierw szef resortu sprawiedliwości wypowiedział się o tzw. aferze mailowej. „To na pewno powód do wyciągania wniosków jeśli chodzi o profesjonalne działanie polskiego państwa. Myślę, że to doświadczenie będzie powodem do wyciągnięcia wniosków zarówno przez rządzących, jak i opozycję. (…) Prokuratura podjęła już postępowanie, będziemy prowadzić czynności. Jeżeli jest mowa o obcym państwie, które podjęło się działań inwigilacji polityków, to są to informacje na tyle poważne, że zasługują na intensywne śledztwo” – przyznał.

 

Następnie powiedział, że za wcześnie mówić o dymisji Michała Dworczyka, bo trzeba ustalić fakty i zapytał retorycznie, czy opozycja będzie się domagać swojej dymisji, jeśli okaże się, że również jej przedstawiciele padli ofiarą rzekomych hakerów.

W dalszej części wywiadu wypowiedział się na temat głosowania ws. Lidii Staroń. „Biorąc pod uwagę opór opozycji, która nie chce wybrać nowego rzecznika, to mam obawy, że nie ma dobrej woli i wydaje się, że pozytywnego wyniku nie należy się spodziewać. (…) Widzę pewną złośliwość, która charakteryzuje działania opozycji, szczególnie Platformy Obywatelskiej. Przy takim nastawieniu trudno o kandydata, który mógłby zostać zaakceptowany, poza skrajnym lewakiem, na którego my z kolei nie możemy się zgodzić” – kontynuował.

 

Nie obeszło się również bez sprawy wyborów prezydenckich w Rzeszowie, które zakończyły się klęską kandydatów SP i PiS w starciu z lewicowym kandydatem. Ziobro, mimo porażki, powiedział, że… wygrała „partyjna logika” (sic!), bo przecież kandydat wystawiony przez jego stronnictwo uzyskał 10 proc. głosów.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Na ostatniej prostej rozmowy skrytykował plan powrotu Donalda Tuska do polityki w Polsce. Ocenił, że opozycja potrafi jedynie „kontestować” i sobie nie poradzi, bo jest po prostu wewnętrznie skonfliktowana, słaba oraz niekompetentna.

Przypomnijmy, że – według „Gazety Wyborczej” – „wątek rosyjski” w aferze z ministrem Dworczykiem wydaje się coraz mniej prawdopodobny.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
19 czerwca 2021 14:12

Typowo PiSowskie podejście .zamiast merytorycznej dyskusji jest odwracanie kota ogonem w którym doszli już do perfekcji .Rzygać się od tego chce 🙁

smętek
smętek
19 czerwca 2021 14:14

W miarę upływu czasu jego choroba umysłowa jest coraz wyraźniejsza ale to nie przeszkadza Gwieździe Narodu.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
19 czerwca 2021 15:16

Jak pamiętamy ze szkolnej lektury – Kali ukraść krowę bardzo dobrze! Kalemu ukraść krowę – okropna źle! A zemsta wywalonego z roboty kolegi Dworczyka – dla mnie bardzo prawdopodobna. Zadzwonił do jego małżonki, która go znała i poprosił o hasło, bo nie wziął karteczki. Żadnych ruskich super hakerów nie potrzeba! Jak zwykle – zła karma wraca.

Maciek123454321
Maciek123454321
19 czerwca 2021 16:23

Biedna kutasina. Złości się, pieni, nic nie może, nawet tzw. izba dyscyplinarna mu już bryka, pie…….li głupoty, zupełnie jak pani Staroniowa wczoraj w Senacie. Naprawdę przykro widzieć, jak pisiory i ich przystawki błąkają się po niezmierzonym oceanie absurdu. Byłoby nawet śmieszne, gdyby ne było tak żałosne i, co gorsza, bardzo groźne.

Celia
Celia
21 czerwca 2021 07:24

On bardzo, ale to bardzo chce skończyć swoją karierę w więzieniu. Albo jest za głupi, żeby zrozumieć, że jego działania tam właśnie go zaprowadzą.

Jarosław
Jarosław
21 czerwca 2021 12:37
Reply to  Celia

Obyś miała rację, ale obawiam się że skończy się na niczym. Już kiedyś miał stanąć przed trybunałem stany i kicha.