Ziobro nawet nie próbuje ukrywać, w jaki sposób prokuratura zachowa się ws. NIK

Ziobro nawet nie próbuje ukrywać, w jaki sposób prokuratura zachowa się ws. NIK

Jakiś czas temu NIK złożyła doniesienia do prokuratury ws. organizatorów tzw. wyborów kopertowych. Zawiadomienie dotyczyło Mateusza Morawieckiego i ministrów – Jacka Sasina, Michała Dworczyka oraz Mariusza Kamińskiego

 

Już po tym w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje nt. przyszłości tej sprawy. Prokuratur krajowy Bogdan Święczkowski miał rzekomo podjąć nieformalną decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa ws. czwórki rządowych dygnitarzy.

Teraz na ten temat wypowiedział się sam prokurator generalny – Zbigniew Ziobro. Zapowiedział, że prokuratura poprowadzi „stosowne czynności procesowe”.

„Prokuratura już wcześniej prowadziła postępowanie w związku z zawiadomieniem w związku z procesem wyborczym, który nie doszedł do skutku i odmówiła prowadzenia postępowania. (…) Prokuratura musi brać pod uwagę twarde fakty. A fakty są takie, że najwyższy rangą akt prawny w Polsce, którym jest konstytucja, stanowi, że wybory prezydenckie muszą się odbywać, co pięć lat” – uzupełnił.

 

Dlatego, według prokuratora generalnego, wynik kolejnych czynności procesowych „nie będzie odmienny od tego, jaki już w tej sprawie prokuratura wyraziła poprzez decyzje procesowe”. Los zawiadomienia jest przesądzony.

Warto przypomnieć, że Marian Banaś złożył również doniesienie na prezesa PiS. Szefowi NIK nie spodobały się słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w jednym z wywiadów dla prawicowego tygodnika „Sieci”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

„Jest wielkim błędem naszego systemu prawnego, że człowiek, wobec którego toczą się poważne śledztwa, może być prezesem Najwyższej Izby Kontroli. (…) Jeśli ktoś ma jakiekolwiek kłopoty w tej sferze, jeśli jest mocno skoncentrowany na sprawach materialnych, to nie powinien być prezesem NIK” – powiedział lider prawicy.

W opinii Banasia takie wypowiedzi stanowią przykład zastraszania oraz publicznego znieważenia i zniesławienia konstytucyjnego organu państwowego.

/kw/

Źródło: gazeta.pl                                                                                                                         

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments