Ziobro nie agitował w zamojskim ratuszu – koszulki z kandydatem PiS to… „przejaw sympatii”

Ziobro nie agitował w zamojskim ratuszu – koszulki z kandydatem PiS to… „przejaw sympatii”

„Otrzymałem zawiadomienie z prokuratury, że odstępuje od skierowania do sądu wniosku o ukaranie w sprawie prowadzenia agitacji na terenie Urzędu Miasta Zamościa przez min. Z. Ziobrę i jego zastępcę wicemin. M. Romanowskiego” – poinformował na Facebooku zamojski radny Koalicji Obywatelskiej Sławomir Ćwik. Chodzi o sprawę, którą opisywaliśmy w artykule „Ziobrze grozi grzywna za agitację wyborczą w niedozwolonym miejscu”.

 

Dzięki prokuratorowi Robertowi Malickiemu włos z głowy Ziobry nie spadnie. – „Spotkanie miało charakter li tylko informacyjny. Co prawda pojawia się tam wzmianka o kandydowaniu wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, ale był to tylko „wtręt” do ogólnego przekazu, jakim było udzielenie informacji o planowanych inwestycjach” – uznał Malicki.

Prokurator zauważył wprawdzie, że „osoby stanowiące tło dla wystąpienia” ubrane były w koszulki z napisem „PiS Marcin Romanowski”. Nie przeszkodziło mu to jednak w sformułowaniu następującej opinii: – „Zachowania tego również nie można uznać za prowadzenie agitacji wyborczej. Należy uznać to za przejaw sympatii do konkretnej osoby” – stwierdził Malicki.

 

Poza tym – zdaniem prokuratora – „osoby w koszulkach nie robiły nic poza staniem”. Dodał, że prezentowanie nazwiska kandydata miało jedynie „utrwalić w świadomości słuchaczy” Marcina Romanowskiego jako… osobę odpowiedzialną za informatyzację wymiaru sprawiedliwości. – „Nie sposób przyjąć, że miało to związek z wyborami” – skonstatował Malicki, choć na zdjęciach wyraźnie widać, że rzeczone osoby trzymają plansze z numerem kandydata na liście wyborczej PiS.

A radny Ćwik tak opisuje karierę prokuratora Malickiego: – „3 lata temu mianowany na prokuratora rejonowego już pracuje jako prokurator delegowany w prokuraturze okręgowej. Ach te awanse w czasach PiS… Ostatnie takie były chyba w pierwszych latach PRL…”.

bt

Źródło: dziennikwschodni.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o