Ziobro nie odpowiedział, dlaczego klaskał po słowach Rydzyka o pedofilii

Ziobro nie odpowiedział, dlaczego klaskał po słowach Rydzyka o pedofilii

Poseł KO Krzysztof Piątkowski złożył kilka miesięcy temu interpelację, w której zapytał Zbigniewa Ziobrę o incydent z grudnia ub.r. z 29. urodzin Radia Maryja. Podczas tychże obchodów minister i inni dygnitarze Zjednoczonej Prawicy oklaskiwali o. Tadeusza Rydzyka, mającego bagatelizować problem pedofilii.

 

„To, że ksiądz zgrzeszył… No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. (…) Nawet jeżeli jakiś katolik wygaduje czy nawet ksiądz, jak wychodzi taki guru i opowiada i sądzi innych. Zadzwońcie do niego, porozmawiajcie z nim i z jego przełożonym porozmawiajcie i niech się uciszy” – mówił redemptorysta.

Duchowny nazwał ponadto mianem „męczennika” bp. Edwarda Janiaka, czyli jednego z hierarchów oskarżonych o krycie pedofilów w sutannach.

Piątkowski zażądał więc od Ziobry wyjaśnień i przypomniał mu, że przecież jeszcze w 2019 r. zapowiadał „wypalanie pedofilii żelazem, gdziekolwiek by ona nie była”. Parlamentarzysta chciał dowiedzieć się tego, czy Ziobro zgadza się z poglądami o. Rydzyka, czy uczestniczył w imprezie jako osoba prywatna, czy jego zachowanie z uroczystości ma odbicie w działaniach prokuratury w naszym kraj, oraz tego ilu duchownych oskarżono o tuszowanie przypadków przestępstw seksualnych.

 

Teraz, po czterech miesiącach od złożenia interpelacji, poseł opozycji otrzymał odpowiedź, ale nie od Ziobry, lecz od jego zastępcy, Bogdana Święczkowskiego. Odpowiedź przez niego sporządzona okazała się być bardzo wymijająca.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

„Prokuratura Krajowa nie gromadzi oraz nie przetwarza danych w zakresie przedstawionych osobom duchownym zarzutów niezawiadamiania organów ścigania o poważnych przestępstwach popełnionych na szkodę osób małoletnich” – odpisał.

Wychodzi więc na to, że z odpowiedzi nie dowiedzieliśmy się… prawie niczego.

/kw/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
4 maja 2021 11:09

No klaskał, bo klaskał. Kto tam nie klaskał niech się pokaże.

Wojciech K
Wojciech K
4 maja 2021 12:24

Klaskał,ale się nie cieszył…

Mariusz52
Mariusz52
4 maja 2021 16:00

Klaskał, bo jest polskim patriotą i katolikiem, któremu na sercu leży Dobro Naszej Ojczyzny

smętek
smętek
4 maja 2021 19:01
Reply to  Mariusz52

Rozumiem, że mamy różne Ojczyzny. Jedna starego capa z przydupasami a druga NASZA ,Gorszego Sortu, Zdradzieckich Mord.

Zwinka
Zwinka
4 maja 2021 21:19
Reply to  smętek

Naszej już prawie nie ma. Rozdziobią nas sukinsyny.