Ziobro o negocjacjach z EU: „Nie można być miękiszonem”. To dotyczy Morawieckiego?

Ziobro o negocjacjach z EU: "Nie można być miękiszonem". To dotyczy Morawieckiego?

Zbigniew Ziobro zabrał dzisiaj głos w sprawie unijnych negocjacji dotyczących budżetu. Mając na myśli polskie weto stwierdził: „To są negocjacje. W negocjacjach nie można być za przeproszeniem „miękiszonem”, trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski” – czytamy na tokfm.pl.

 

Następnie  dodał, że aktualnie: „stoimy w perspektywie kolejnej fazy negocjacji unijnych i z tego punktu widzenia warto być konsekwentnym i warto robić to, co robili przywódcy FrancjiWielkiej Brytanii i Hiszpanii, oraz wielu innych państw, kiedy uznawali, że propozycje przedstawiane przez Komisję Europejską uderzają w ich interesy”.

Dowiedzieliśmy się także rzeczy kuriozalnej. Okazuje się, że Ziobro, Solidarna Polska, rząd Zjednoczonej Prawicy nie atakują Unii. „My bronimy UE w jej aktualnym, traktatowym kształcie”- powiedział minister. Zdaniem Ziobry jeśli „ktoś dziś dopuszcza się zamachu na UE i atakuje podstawy UE, to prezydencja niemiecka”. Jak widać tu się nic nie zmieniło.. Wróg jest jeden – Niemcy.

 

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przypomniała dzisiaj, że miejscem do którego należy zgłaszać wątpliwości dotyczące np. powiązania wypłat unijnych środków z mechanizmem praworządności jest Trybunał Sprawiedliwości UE.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Takie stanowisko wydaje się być logicznym. Tylko, że jak się dowiedzieliśmy dzisiaj od min. Ziobry nie można być przecież.. miękiszonem

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
25 listopada 2020 15:02

Słowa Ziobry nie są niczym dziwnym. Prawica zaczyna ruszać w prasie temat polexitu. I to właściwie też nic dziwnego, bo zanosiło się na to od początku pisowskich rządów. I jest to zresztą także jedyny sposób na dokonanie przez Kaczyńskiego już pełnego zamachu stanu oraz zachowanie swojej niczym nieograniczanej władzy i siłowe pacyfikowanie protestów obywateli.

HerodAntypis
HerodAntypis
25 listopada 2020 16:15

Unia powinna realizować uchwalony budżet, a Polsce i Węgrom zawiesić wszelkie wypłaty do czasu, aż ich rządom ulica wykopie weto z dupy.

Kundzia
Kundzia
25 listopada 2020 16:42

A skąd ziebro wynalazł takie słowo -miękiszon?.Biedaczek wszyscy nas biją kopią a ziebro musi nas i Unię bronić. Obrońca uciśnionych.

paragraf22
paragraf22
25 listopada 2020 20:35

„Wróg jest jeden – Niemcy.”
No pacz pan. Teraz Rosja już nie jest już wrogiem. Wręcz jest przyjacielem na którego przez ostatnie pięć lat nie padło ani jedno słowo krytyki. Nawet wraku TU-154 PiSs już nie chce.

Wesół
Wesół
26 listopada 2020 08:07

Pan w krzywych okularkach każdego dnia ambitnie udowadnia, że dla władzy jest gotów nawet do zdrady stanu.