Ziobro planuje następny etap „reformy” sądownictwa

Ziobro planuje następny etap „reformy” sądownictwa

Mają zniknąć sądy apelacyjne, zostaną okręgowe i rejonowe. Pojawi się wspólny dla wszystkich sędziów urząd – sędzia sądu powszechnego z ujednoliconą pensją – to założenia drugiego etapu „reformy” sądownictwa. O planowanych przez Zbigniewa Ziobrę zmianach pisze „Rzeczpospolita”.

Ziobro chce natomiast powołania nowych sędziów pokoju, którzy mieliby się zająć drobnymi sprawami karnymi. Sędziowie tacy nie będą musieli mieć prawniczego wykształcenia! Żeby nim zostać, wystarczy jedynie… życiowe doświadczenie.


– „W naszej ocenie jest to czysto kadrowy zamach na resztki niezależności wymiaru sprawiedliwości. To drugi etap kadrowego zawłaszczenia wymiaru sprawiedliwości przez polityków PiS. Wiemy, co dzieje się obecnie w sądach, wiemy o tym, że działacze Solidarnej Polski, działacze PiS, zostają dyrektorami sądów” – powiedział poseł PO Krzysztof Brejza.

Według posła Roberta Kropiwnickiego, kolejna reforma sądownictwa ma na celu „wykończenie tych wszystkich sędziów, którzy są dzisiaj niezależni i bronią niezawisłości sędziowskiej”. – „To zmierza do tego, aby awansować tych, którzy są podlegli ministrowi sprawiedliwości, którzy zgadzają się z dzisiejszą KRS” – stwierdził Kropiwnicki.

bt

Źródło: rp.pl, 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JantarAndaewaNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Zamordyzm, bo zero chce być wielkim bratem
Czy wszyscy myślący będą uciekać z ojczyzny?
Czy jeżeli wybory będą fałszowane wyjdziemy masowo na ulicę?
Jesteśmy popieprzonym narodem

ewa
ewa

na szczęście juz nie zdąży

Anda
Anda

Niech w ślady Ziobry szybko idzie minister zdrowia i zaproponuje, aby drobne schorzenia leczyli lekarze pokoju. Nie muszą mieć wykształcenia medycznego, wystarczy doświadczenie życiowe.

Jantar
Jantar

Jakie tam doświadczenie życiowe! Niech kierują na 3 zdrowaśki do księży do kościołów.