Ziobro pozywa ekspertów za krytykę jego kodeksu karnego  

Resort Ziobry odmówił ujawnienia dokumentów dot. afery hejterskiej – sprawa trafi do sądu

– „Każdy, kto będzie mieć inne zdanie niż PiS, zostanie pozwany. Wkrótce Ziobro do kodeksu wpisze kary za myślozbrodnię…” – skomentował Bartosz Wieliński z „GW”. A chodzi o pozew, który Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza złożyć przeciw prawnikom z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego, którzy krytykowali nowelizację Kodeksu karnego, przygotowaną przez Ziobrę.

W swojej opinii eksperci KIPK stwierdzili, że „przepisy dotyczące przestępstw łapownictwa w sektorze publicznym (art. 228 k.k., art. 229 k.k.) mogą nie mieć zastosowania do osób zarządzających największymi, strategicznymi spółkami handlowymi z udziałem Skarbu Państwa, co prowadzi do rażących nierówności wobec prawa i nieuzasadnionego uprzywilejowania niektórych podmiotów gospodarczych”.

– „W myśl poprawki wprowadzonej w Senacie prezes zarządu PKN Orlen S.A. nie mógłby odpowiadać karnie za łapownictwo w sektorze publicznym, podczas gdy odpowiedzialności takiej podlegać będzie przykładowo prezes spółki komunalnej, zajmującej się wywozem nieczystości w małej gminie wiejskiej” – napisali prawnicy z Krakowa. Jeden ze współautorów opinii KIPK dr Mikołaj Małecki na Twitterze napisał: – „Minister Warchoł właśnie przyznał w Sejmie, że zmiany w kk łagodzą odpowiedzialność karną prezesów spółek Skarbu Państwa za korupcję: z max 8 lat (art. 228 kk) na max 5 lat (art. 296a k.k.). #bubelZiobry”.

Ta opinia tak bardzo nie spodobała się resortowi Ziobry, że w jego imieniu wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zapowiedział złożenie pozwu przeciw ekspertom. – „Czyli będą pozwy dla wszystkich mających inne zdanie niż PiS?”; – „To wyobraźcie sobie, co się będzie działo, jak zostaną drugą kadencję… Ja dziękuję za takie barbarzyńskie, pisowskie państwo”; – „Drodzy prawnicy! Żeby nie było, że pan Warchoł nie ostrzegał. Nie macie prawa do własnej opinii, w myśl zasady – kto nie z nami, ten przeciwko nam”; – „Pozew w sprawie opinii… A nie wystarczy sprostowanie, polemika?”; – „Pozwy za wykładnie prawa. Absurd goni absurd” – komentowali internauci.

bt

Źródło: gazetaprawna.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał PWaldemarJabisewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

Ziober bo pekne ze śmiechu, pozywaj ale do sądu przyjdź osobisćie zobaczmy tą rozprawę

Jabis
Jabis

Staniszkis mówiła, że Kaczyński i kaczyzm ośmiela lumperstwo. Drugi po PZPR-Piotrowiczu PIS-PRAWNIK Ast bezczelnie z butą: – nam już nic nie zaszkodzi. A sieć tak: >To wygląda tak – faktycznie nic wam nie zaszkodzi. Własny elektorat wie doskonale że jesteście kloaką, zbiorem poczwar bez moralności i przyzwoitości. Złodziei i oszustów. Zakłamanych obłudników i kłamców. Bezczelnych chamów i niedouczonych prostaków Problem dla Polski tkwi niestety w tym że ten wasz elektorat się z wami w pełni utożsamia. Dla nich jesteście swojaki, tacy sami jak oni. I to jest ten problem dla przyszłości Polski < Oto … Wolska właśnie! P o b… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Zaszkodzi, zaszkodzi i pan Ast nie powinien tak radośnie zacierać łapek. Kiedyś wreszcie skończy się kiełbacha i elektorat wygwiżdże pana Asta i kolegów. Bo na razie jest i dla swoich i ochłapy dla reszty.

Rafał P
Rafał P

Krzyżówka hitleryzmu ze stalinizmen.