Ziobro „przy okazji” zaostrzania kar dla pedofilów przepycha pisowskie zmiany w Kodeksie karnym

Minister Ziobro otrzymuje dodatek prokuratorski. Eksperci twierdzą, że niesłusznie

– „Czytam projekt zmian kk druk 3451. To jest oszustwo! To nie jest o pedofilii! Jest m.in. o kradzieży tablic sam., przestępstwach przeciw mieniu, bankowych, zmowach przetargowych, kradzieżach paliw, terroryzmie. Ziobro wykorzystuje sytuację. PiS nie czyta, co uchwala” – napisał na Twitterze Sławomir Nitras. Rzeczony druk sejmowy to zgłoszony przez PiS projekt zmian w Kodeksie karnym.

Wcześniej problem, o którym pisze poseł PO, sygnalizował też jeden z internautów: – Pilny projekt zmian w prawie karnym w zakresie pedofilii stwarza okazję do zmiany szeregu innych przepisów, które zostaną przepchnięte „przy okazji”. Ofc wiecie, że czekali z tym projektem akurat na taką chwilę, w której nikt nie będzie zwracał uwagi na pozostałe zmiany”.

– „To jest bat na opozycję. Jeżeli są tam niekorzystne zmiany prawa, które nie mają związku z pedofilią i nie zagłosujecie za nimi, to jeszcze przed 26.05. mogą sprzedać narrację, że KE jest przeciw karaniu pedofilii” – „Proste, jak ktoś zaprotestuje, to przypiszą mu obronę pedofilów” – komentowali internauci.

W kolejnym wpisie poseł Nitras dodał: – „Marek Kuchciński łamie Regulamin Sejmu: – Zmiany kodeksów można procedować 14 dni po przedstawieniu posłom projektu. Dzisiaj przedstawiono projekt, który zmienia ponad 100 art. kodeksu karnego. Jutro Sejm go uchwali. Dostałem karę, gdy próbowałem marszałkowi to przypomnieć”.  – „To się w pale nie mieści – kara dla posła za to, że wskazuje na przepisy, które marszałek ordynarnie łamie! Już nie można mówić, że Polska to „państwo prawa”. Co najwyżej to „państwo Prawa i Sprawiedliwości. Prywatne”!” – podsumował jeden z internautów.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
JędrzejantymoherewaJacek DolińskiJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aleksander
aleksander

mam nadzieje ze nie zostanie to zapomniane i przy najblizszej zmianie warty zostanie kuchcinski postawiony przed sadem i solidnie ukarany

gustaw
gustaw

Protesry przeciwko miesięcznicom karalne na 30 lat. Ziobro to wyjątkowa bestia systemu PiS

Konrad
Konrad

tylko po co te zmiany w Kodeksie Karnym?

AndyL
AndyL

Zero do paki.

Jabis
Jabis

PIS … prawem stoi. Pisowskim. Obłęd do którego PRZYZWYCZAJA się coraz więcej Polaków.
Na początku były jakieś protesty. Dziś!?

Jabis
Jabis

„Morawiecki kupował lokale i działki od osób prywatnych i parafii. „Nie wziąłem żadnej odprawy” …” Biedactwo skrzywdzone przez Hiszpanów. 😉 Od parafii … to te wyłudzone od skarbu państwa? A w oświadczeniach majątkowych się ukazały? Część przepisana na MAUŻONKĘ … a reszta?

Jabis
Jabis

Ziobro sobie … ułaskawiony bez skazania sobie: – Totalna dekomunizacja. Projekt Kamińskiego może oznaczać koniec karier nawet kilkunastu tysięcy osób
😉 SIĘ pytam!? A co z Przyłębskim, Kujdą, Piotrowiczem, Jasińskim, Królem, Wolskim, Pietrzakiem, Czabańskim i … resztą?

ewa
ewa

dopóki będzie rządził PiS i włos z głowy nie spadnie

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Może pan Ziobro wytłumaczy jak to się stało, że choć sam KK przyznaje w swoim raporcie, że w ostatnich latach ujawniono trzystu kilkudziesięciu sprawców czynów pedofilskich wśród księży, tylko trzech księży zostało skazanych? Bo sprawa wygląda tak:
(do „ciemnego ludu”) PiS walczy z pedofilią, podnosimy kary nawet do 30 lat więzienia!
(do biskupów) Spokojnie, nie denerwujcie się. Waszych nie będziemy ścigać.

antymoher
antymoher

Taaa,idąc tropem myślenia Zero -skoro spośród ponad 10 tysięcy sędziów 2-3 to drobni złodzieje podnoszę iż wszyscy księża to pedofile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kiedyś przed rokiem 1989 zwyrodnialców chroniła SB ,dzisiaj PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jędrzej
Jędrzej

Panie Nitras ! Podziękuj Pan koleżance p. Kopacz !