Ziobro rozpoczął odwoływanie prezesów sądów bez uzasadnienia

Ziobro nie spieszy się z decyzją w sprawie delegalizacji ONR

Ustawa o sądach powszechnych, której Andrzej Duda nie zawetował, pozwala ministrowi sprawiedliwości na odwoływanie prezesów sądów bez podawania żadnego uzasadnienia. I to przed upływem ich kadencji.

Zbigniew Ziobro właśnie z tego prawa skorzystał i odwołał trzy wiceprezes Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak informuje RMF FM są to: wiceprezes ds. karnych Beata Najjar (jej kadencja upływała 13 października), wiceprezes ds. gospodarczych Ewa Malinowska, której kadencja powinna zakończyć się 16 października oraz wiceprezes ds. cywilnych Maria Dudziuk – jej kadencja powinna upłynąć dopiero we wrześniu 2020 roku.

„Są to osoby, których kadencje jeszcze nie upłynęły. Powodów decyzji nie znamy. Nie wiemy też, kim będą nowi wiceprezesi” – powiedziała „Wyborczej” sędzia Anna Ptaszek. Do dzisiaj była rzecznikiem sądu okręgowego, ale podała się do dymisji – na znak protestu przeciw temu, jak postąpiono z wiceprezesami.

Według nieoficjalnych doniesień, na które powołuje się RMF FM, nowym wiceprezesem ds. karnych tego największego sądu w Polsce ma zostać sędzia sądu rejonowego.
(Źródło: rmf fm, wyborcza.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321bartwiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiśnia
wiśnia

T K M

bart
bart

To się oczywiście musiało stać. Nie po to świnia podchodzi do koryta, żeby się przy nim nie napchać.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ziober, pamiętaj, że zła karma ZAWSZE WRACA.