Ziobro rusza do boju

„Bój to będzie ostatni”, czyli Ziobro i PiS kontynuują walkę o przejęcie NSA

Zbigniew Ziobro wyraźnie wyskoczył ostatnio przed szereg i to jego, nie Jarosława Kaczyńskiego czy Antoniego Macierewicza, można uznać za najbardziej negatywną postać dzisiejszej polityki. Postać, której należy się bać.

Ziobro skończył właśnie 50 lat i uznał, że już najwyższy czas, by ostro powalczyć o przywództwo obozu władzy. Ma on świadomość, że prezes, chociażby z racji wieku, stopniowo będzie tracił kontrolę nad swoimi ludźmi i całą Zjednoczoną Prawicą, a on bardzo chętnie przejmie po nim schedę.

 

Wprawdzie ma tylko 19 posłów w Sejmie i 2 senatorów, ale członkowie jego Solidarnej Polski stoją za nim murem. Zawdzięczają mu przecież wszystko, co się liczy czyli pieniądze, stanowiska i przywileje. Tak więc może na nich liczyć, bo wydaje się, że będą oni przy nim na dobre i na złe.

Ziobro w odpowiednim momencie przykleił się do Kaczyńskiego i teraz jako Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości w jednym, sprawuje już pełną kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości, co daje mu ogromną władzę.

Mało tego, swoje sprawy załatwia cudzymi rękami. Umiejętnie podburza, jątrzy, karmi bajeczkami swoich zwolenników, którzy za niego już wykonują brudną robotę, dzieląc naród na lepszych i gorszych, walcząc z tymi, którzy nie pasują panu Ziobrze ideologicznie lub z powodu innej wizji własnego życia i demokratycznej Polski.

 

Zbigniew Ziobro wyznaje zasadę, że po trupach do celu. Mściwy, wszędzie wietrzący jakieś spiski, z kiepską wiedzą i umiejętnościami prawniczymi, ale za to z mocno nadmuchanym ego i wiarą, że jest on takim jedynym „politycznym Mesjaszem”, bez którego Polska nie przetrwa.

Wiadomo, że „jeśli Ziobro przejmie władzę nad obozem rządzącym, za jego krzywdy – prawdziwe i urojone – odpowiedzą wszyscy, na których wskaże. Uzbrojony w Pegasusa, a więc możliwość szpiegowania każdego obywatela, Ziobro ma haki także na swoich kolegów z PiS. Po tym, jak wygra wojnę, którą wytoczył nieprawomyślnemu społeczeństwu, Ziobro weźmie się właśnie za nich. Zbyt dużo było ambicji, czekania i upokorzeń”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jeśli misterny plan Ziobry się powiedzie i uda mu się zastąpić Kaczyńskiego to obawiam się, że czasy władzy prezesa będziemy wspominać z większą wyrozumiałością, co na chwilę obecną wydaje się niemożliwe. Jednak Ziobro to coś znacznie gorszego dla nas i Polski…

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
26 sierpnia 2020 11:32

Ja prezesa nigdy nie będę wspominać z wyrozumiałością, bo sam tę żmiję wyhodował na własnym łonie. I doskonale wiedział, kim on jest. Taka gadka ma, jak sądzę, ocieplić wizerunek Kaczyńskiego, kto wie, czy nie jest rozpuszczana przez jego ludzi. „Kochajcie Kaczyńskiego, bo Ziobro jest jeszcze gorszy”…
Na obydwu czeka piekło.

Leszek
Leszek
26 sierpnia 2020 11:44

Ukołysany obietnicami rozleniwiony suweren nie przejmie się tymi przewidywaniami i stadnie poprze Ziobrę, zapominając mu całą przeszłość. Z tym, że późniejsze wycofanie poparcia nie będzie już możliwe.

Jantar
Jantar
26 sierpnia 2020 12:16

Pani Tamaro, moim zdaniem Ziobro już dawno został namaszczony na następcę Kaczyńskiego. Jest bowiem idealną kopią prezesa, ale znacznie młodszą – taki sam skurw…, pamiętliwy, mściwy jak i Zbawca Narodu. Tylko Ziobro będzie w stanie utrzymać to całe zbiorowisko w ryzach – dzięki hakom, jakie na każdego z nich posiada i w każdej chwili może użyć. Tym samym hakom, dzięki którym władzę w tym towarzystwie sprawuje Kaczyński.

Poza tym przypominam też, że Kaczyński jest w rękach Ziobry. W rękach jego prokuratora jest sprawa dwóch wieź Kaczyńskiego, zeznania Austriaka, łapówka 50 tys. dla byłego księdza. Jestem przekonana, że Ziobro użyje tej broni w odpowiednim momencie przeciwko Kaczyńskiemu, a wystarczy, że wyda polecenie prokuratorowi, żeby sprawa ruszyła z kopyta.

Dociekliwy
Dociekliwy
26 sierpnia 2020 15:40
Reply to  Jantar

Mam odmieńe zdanie. Haki to mają nadzorcy resortów siłowych a co za tym idzie służb wszelakiej maści i to oni decyduja co ujrzy światło dzienne a co przyda się na później. Tak że bardziej przypomina to złapał kozak tatarzyna. A jakby czegoś brakowało to zawsze można coś dokręcić z pomocą jakiegoś nowego agenta Tomka.

Jantar
Jantar
26 sierpnia 2020 17:15
Reply to  Dociekliwy

Tyle tylko, że w resortach siłowych są ludzie Ziobry. No i Ziobro ma w rękach Kaczyńskiego, o czym już wspomniałam. Pamiętacie, że Kaczyński pojechał do niego do ministerstwa w tej sprawie? A przecież mógł wezwać Ziobrę na Nowogrodzką… Taki drobiazg, a jakie ma znaczenie.

Czytam też w necie, że renegocjują umowę koalicyjną i na jesień ma być „nowe otwarcie programowe”, czyli realizacja zapowiadanych spraw: dokończenie reformy sądowniczej, media, sprawy światopoglądowe. Wszystko akurat popiera Ziobro w najbardziej radykalnej formie. To nie przypadek, że te sprawy będą na celowniku jako główne do realizacji. I nie miejmy złudzeń, że Kaczyński tym razem się wycofa, jak Unia tupnie nogą. Nie po to ministrem spraw zagranicznych Kaczyński mianował Rau-a, który otwarcie wypowiada się przeciwko Unii i moim zdaniem jego zadaniem jest wyprowadzenie Polski z Unii. Co zresztą ucieszy także Konfederację.

Kundzia
Kundzia
26 sierpnia 2020 13:59

Obawiam się że I sekretarz partii wykopie ziebrę ze stołeczka bo nie pozwoli sobie aby takie zero,taki pętak dyktowało i stawiało warunki sekretarzowi. Trafiła kosa na kamień.

Bogusław
Bogusław
26 sierpnia 2020 14:40

Bez przesady, to tchórzliwa, płaczliwa panienka. Mały, tępy cwaniaczek

Dociekliwy
Dociekliwy
26 sierpnia 2020 15:01

Dwie drobne uwagi:
1 Pegasusem dysponuje CBA więc póki co nie Ziobro nim dysponuje.
2 Cale szczęście, że w zajawce pod zdjęciem jest tytuł bo juz myślalem, że zakrywa usta bo mu z pyska wali.

CzarnyZajaczek
CzarnyZajaczek
27 sierpnia 2020 10:57
Reply to  Dociekliwy

Szef CBA Andrzej Stróżny to człowiek Ziobry

Maja
Maja
27 sierpnia 2020 08:42

Ten drań ma wszelkie predyspozycje, aby stać się reinkarnacją Dzierżyńskiego. Potworne, że ktoś taki jest u władzy.