Ziobro silny. Ziobro twardy. Ziobro nikomu nie ulegnie

NIK skontrolowała działanie Funduszu Sprawiedliwości. Wykryto "mechanizmy korupcjogenne"

Ziobro był gościem tygodnika „wSieci”.

Pytany o ewentualną koalicję z PSL przyznał, że rozmowy na ten temat były prowadzone jeszcze przed wyborami prezydenckimi, ale nie widzi na to najmniejszych szans.

Nie będziemy jednak – mówię tu o Solidarnej Polsce – w jednym rządzie z PSL, rozbieżności są zbyt duże”.

Część rozmowy dotyczyła sytuacji wewnątrz koalicji i tu Ziobro nie ukrywał, że w wielu sprawach drogi PiS i Solidarnej Polski się rozmijają. No może poza jednym. Stosunkiem do Rosji, w której koalicjanci widzą „kraj wrogo nastawiony wobec Polski. (…)”, jednak i „poważne zagrożenie dla polskiej suwerenności widzimy także na Zachodzie, w procesach, które zachodzą w Unii Europejskiej. I na tym tle pojawiły się rozdźwięki między nami a PiS„.

Według niego, „wystarczy śledzić wypowiedzi niektórych europejskich liderów czy przeanalizować pojawiające się w UE dokumenty. Jak inaczej rozumieć agresywne narzucanie wszystkim narodom europejskim tzw. wspólnych wartości oznaczających odejście od chrześcijańskich korzeni Europy na rzecz agresywnej ideologii LGBT czy szerokie otwarcie na uchodźców, którzy niosą ze sobą zupełnie obce dla nas normy zachowania i zasady kultury. To ma jasny cel zupełnej przemiany kulturowej naszego kontynentu”.

Twardo więc stoi na stanowisku, że „długoterminowo poważnym zagrożeniem dla istnienia państwa polskiego jest to, do czego dąży część elit europejskich. One nie ukrywają, że marzy im się nie tylko stopniowa marginalizacja państw narodowych i podporządkowanie ich dominującym w Europie siłom, głównie Berlinowi, ale coś więcej – za finalny cel mają powołanie na wzór Stanów Zjednoczonych nowego federalnego państwa europejskiego z 450 mln obywateli. Zastąpiłoby ono państwa narodowe”.

Nie zapomniał wspomnieć też w rozmowie o Mateuszu Morawieckim. Przyznał, że to zdolny człowiek i „ma dużą umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która jednak rozmija się z naszym programem z 2014 r., który nie został nigdy odrzucony”.

Ziobrze trzeba przyznać jedno.

Jest niezwykle pewien swoich racji. Wysoko ceni swoją wartość jako koalicjant, wierzy, że bez niego PiS nie da sobie rady, więc twardo broni swojego stanowiska i widać, że z prezesem coraz bardziej mu nie po drodze.

No chyba, że Kaczyński wywali Morawieckiego, a może i sam zrezygnuje z przywództwa oddając stery władzy jedynemu, który na to zasługuje, czyli jemu…Ziobrze.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
21 marca 2021 13:31

Szanowni redaktorzy gorąca prośba, zmieńcie fotkę na czołówkę bo ciągle ta sama. Nie można już patrzeć bo wygląda, jak by mu z pyska waliło i dlatego się zakrywa. Może w jakieś Tic Taki by zainwestował.

malgoska
malgoska
21 marca 2021 15:58

Ha ha ha.

Kos
Kos
21 marca 2021 18:06

Podoba mi sie pomysl bycia czlonkiem Federacji Europejskiej z polskim pochodzeniem. Ziobro nie chce byc? Fantastycznie. Wyp…….c! Nie zycze sobie zeby razem ze mna byl w Federacji jakikolwiek czlonek (brudna pala) pisu. ********!

Maciek123454321
Maciek123454321
21 marca 2021 18:21

Ziobro razem z kapciowymi radośnie taplają się w gównie i jakoś nikt nie zauważył, że wszelkie jego „inicjatywy” Karaluch pomija wyniosłym milczeniem, a pisiory także nabrały wody w usta. Kandydat na prezydenta rzeszowa warchoł niejaki pokazał się bez maseczki publicznie i dostał zjebę do Niedzielskiego ministra. Pisiory jakby straciły zainteresowanie dalszą demolką sądów. A co do warchoła, wcale bym się nie zdziwił, gdyby emeryt Ferenc, który tak go popiera, któregoś dnia nie powiedział publicznie – „oj tam, żartowałem z tym warchołem.”

jac stary
jac stary
22 marca 2021 08:45

I niech mi ktoś powie, że Historia się nie powtarza. Nie ma już co prawda – Arystokracji, rozkradającej Polskę przed rozbiorami, oraz w Międzywojniu, gnębiących większość obywateli Polski
– ale sprzedawczycy – ze śmierdzącej prawicy (agenci Rosji i kk), znowu zmierzają do osamotnienia naszej Ojczyzny wydając nas ma powrót w ramiona Putina et consortes.

Dron
Dron
22 marca 2021 14:02

Jakbym się nie zastanawiał jak go skomentować, to wychodzi mi na zmianę obajtek i OSK.