Ziobro stworzył w Polsce mini-imperium. Odwołanie polityka grozi totalnym chaosem

Gawkowski: "Zdrada stanu Zbigniewa Ziobry"

Zbigniew Ziobro przez pięć lat rządów koalicji PiS stworzył swoje mini-imperium. Polityk obstawił gabinet jednym ministrem i sześcioma wiceministrami. Ministrem sprawiedliwości jest członek Solidarnej Polski – Michał Woś, wiceministrami z ramienia SP są m.in. Jacek Ozdoba i Janusz Kowalski.

 

Ziobro opanował też Fundusz Sprawiedliwości, którym rządzi Marcin Romanowski. Instytucja jest wykorzystywana do finansowania prawicowych sojuszników SP, w tym narodowo-katolickich mediów redemptorysty o. Tadeusza Rydzyka.

Istotna z punktu widzenia jest też kontrola SP nad Lasami Państwowymi, które są jedną z najważniejszych firm Skarbu Państwa (9,15 mld zł przychodów). Również główny geolog kraju, odpowiedzialny za przydzielanie koncesji, podlega SP.

Ludźmi SP obstawione są też najważniejsze spółki Skarbu Państwa. Żona Ziobry – Patrycja Kotecka, wchodzi w skład zarządu firmy ubezpieczeniowej Link 4. Reprezentujący Ziobrę prawnik, Bartłomiej Litwiński, jest członkiem rad nadzorczych PKP Cargo i Grupy Azot.

 

SP, dzięki koalicji z PiS, ma też swoich ludzi we władzach sześciu województw – śląskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego i małopolskiego. W województwie podkarpackim już zaczęła się próba odwołania polityków SP.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ważnym elementem partyjnego imperium Ziobry jest też Sejm, gdzie ma 19 posłów.

Odwołanie tak ważnych z punktu widzenia państwa działaczy i polityków SP może doprowadzić do potężnej destabilizacji sytuacji w kraju. Całkowita czystka „ziobrystów” może więc nie wchodzić w grę lub zwyczajnie się nie udać.

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments