Ziobro usiłuje zrzucić odpowiedzialność za niepowodzenia reform na Dudę?

Ziobro usiłuje zrzucić odpowiedzialność za niepowodzenia reform na Dudę?

Ryszard Terlecki wypowiedział się dziś nt. niepowodzeń reform sądownictwa. Zasugerował, że winę za to ponosi resort sprawiedliwości, który nawet nie potrafił przygotować ustaw i posłowie musieli je potem po nim wielokrotnie poprawiać.

 

Na te zarzuty, podczas konferencji prasowej, zareagował Zbigniew Ziobro. Powiedział, że projekty przygotowywane przez ministerstwo były akceptowane przez premiera i innych członków Rady Ministrów RP. Wskazał też na to, że posłowie zgłaszają w Sejmie poprawki do wielu propozycji formowanych przez rząd.

Następnie zwrócił uwagę na aktywność prezydenta Andrzeja Dudy, który zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa.

„Następnie prezydent przedłożył swoje własne propozycje ustaw w tym zakresie, które zostały przez Sejm uchwalone. To są projekty dzisiaj już autorstwa prezydenta, o tym niektórzy zapominają” – powiedział szef Solidarnej Polski, czym zasugerował, że to być może prezydent Duda ponosi część odpowiedzialności za reformy.

 

Po czym wskazał na rzekome blokowanie reform przez PiS: „Projektom Kancelarii Prezydenta nie można zarzucić żadnych ułomności i słabości jeśli chodzi o stronę legislacyjną. Spór idzie o kierunek zmian i dziwię się, że pan marszałek tego nie zauważa. (…) Nie czyniłem tego sprawą publiczną, ale Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało cały kompleks ustaw, które od dobrych kilku lat zalegają w szufladach i zbierają kurz. Zapadła decyzja polityczna, by nie kontynuować reformy tylko podjąć negocjacje z panem Fransem Timmermansem. Zakończyły się one fiaskiem”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Z tego wystąpienia Ziobry można wywnioskować, że dalej będzie on dążył do pogłębienia reform i, być może, zaostrzenia ich, na co raczej nie zgodzi się PiS. Wojenka PiS i Solidarnej Polski trwa i będzie trwać w najlepsze…

/kw/

Źródło: onet.pl                                                                                                                             

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
12 maja 2021 07:31

Afera, aferę, aferą pogania a w pislamie walka kto kogo wygryźie. Tak to jest ja się wybiera ludzi o małych rozumkach, dzisiejsza elita to jest przedszkole + piaskownica razem.

erwinek
erwinek
12 maja 2021 07:36

Brawo Brawo wataha zaczyna się podgryzać. Oby jak najszybciej zagryzła się.

Leszek
Leszek
12 maja 2021 09:50

Permanentna demagogia naszą podstawową siłą ! Suweren zdefiniowany niegdyś trafnie przez kolegę Kurskiego kupi od nas wszystko …

Dron
Dron
12 maja 2021 12:26

Dzięki Bogu pan DT i PO mają chociaż w tej sprawie spokój. Swoją drogą, gdyby się ta „reforma” udała, to nie bylibyśmy już w UE, a niektórzy z nas siedzieliby w obozach odosobnienia i żyli o misce ryżu. Inna sprawa, że to drugie zagraża dziś wielu z nas.