Ziobro wyjątkowo hojnie nagrodził podległych mu prokuratorów

Tak Ziobro „dba” o swoich ludzi: „To jest korupcja polityczna”

Prawie 950 tys. złotych przeznaczył minister sprawiedliwości – prokurator generalny Zbigniew Ziobro na nagrody dla prokuratorów za jedno tylko półrocze. Szczególnie hojny był dla tych prokuratur, w których toczą się sprawy ważne z punktu widzenia PiS – twierdzi „Gazeta Wyborcza”. Przed „dobrą zmianą”, kiedy stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości były rozdzielone, o takim systemie finansowego nagradzania nie było mowy.

„Najpierw dyrektor Jacek Sobolewski z departamentu budżetu i majątku Prokuratury Krajowej dostaje informację, jaką kwotę ma do dyspozycji. Potem dzieli ją prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, a głównym kryterium są wyłącznie „zasługi” poszczególnych jednostek” – tak sposób przyznawania nagród opisał jeden z rozmówców „Wyborczej”. – „Nie ma żadnych obiektywnych kryteriów przyznawania nagród. Pieniądze idą przede wszystkim do zasłużonych pretorianów, oczywiście po uważaniu. Jeden prokurator może więc dostać kilkanaście tysięcy złotych, a inny nic” – dodał rozmówca dziennika.

W drugim półroczu 2017 r. najwięcej pieniędzy na premie trafiło do – podległej zaufanemu współpracownikowi Ziobry Bogdanowi Święczkowskiemu – Prokuratury Krajowej (ok. 230 tys. zł). Z regionów najwięcej dostał region warszawski (129 tys. zł), wrocławski (94 tys.), katowicki (83 tys.), białostocki (76 tys.) i gdański (75 tys.). Reszta prokuratur jest daleko w tyle: dostały od 66 tysięcy złotych do „tylko” 20 tysięcy.

Dzieląc powyższe kwoty przez liczbę prokuratorów, najhojniej zostali wynagrodzeni prokuratorzy z regionów rzeszowskiego, warszawskiego, białostockiego i wrocławskiego. Prokuratura Regionalna w Rzeszowie zajmuje się nieprawidłowościami w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. Z kolei w Warszawie prokuratura prowadzi śledztwa m.in. w sprawie blokowania miesięcznic smoleńskich.

bt

Źródło: natemat.pl, wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
irka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
irka
irka

To zależy jak bardzo i który będzie wchodził Ziobrze do du.y !