Ziobro wystąpił o odebranie immunitetu posłance. Joanna Mucha ma się czego bać?

Ziobro wystąpił o odebranie immunitetu posłance. Joanna Mucha ma się czego bać?

Zbigniew Ziobro, na wniosek Prokuratury Okręgowej, wystąpił o to, by odebrać posłance Joannie Musze immunitet celem pociągnięcia jej do odpowiedzialności.

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza przedstawić jej zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w czasie, kiedy sprawowała funkcję Ministra Sportu i Turystyki. Rezultatem jej działań była utrata przez Skarb Państwa co najmniej 4,7 mln w związku z organizacją koncertu piosenkarki Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie” – przekazało TVP Info.

 

Wspomniana kwota to różnica między wydatkami i zyskami owego koncertu.

Prokuratura ponadto twierdzi, że Mucha nie mogła, w świetle prawa, zatwierdzić wypłaty pieniędzy na organizację koncertu ze środków przeznaczonych na promocję sportu. Bezprawnie miała też pozwolić, żeby Narodowe Centrum Sportu udostępniło Stadion Narodowy w Warszawie prywatnej firmie. NCS nie mogło jednak udostępnić tego obiektu już po zakończeniu rozgrywek Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Po raz pierwszy Mucha została przesłuchana w 2014 r. i twierdziła, że została wprowadzona w błąd. Miało to wynikać z błędów w dokumentach NCS.

Jeszcze wcześniej obiekcjami wobec wydarzenia podzieliła się NIK. Kontrolerzy wskazywali na to, że pieniądze resortu nie powinny zostać wydane na taki cel.

 

Joanna Mucha była ministrem z ramienia koalicji PO-PSL. W ostatnich latach również reprezentowała PO, by w bieżącym roku przejść do Polski 2050.

Kiedy prokurator generalny zajmie się sprawą gigantycznego zmarnowania środków przy organizacji wyborów kopertowych, które nigdy się nie odbyły?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/nt/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
22 czerwca 2021 19:14

Zero czepia się jak pijany płota.

Maciek123454321
Maciek123454321
22 czerwca 2021 21:14

Nie wyszło z Gawłowskim, z Nowakiem też jakoś słabo to idzie, to teraz wzięli Muchę na celownik. A czy pani Joanna Mucha ma się czego bać? Odpowiem słowami Wieszcza (z małym dodatkiem)
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
Co to będzie? Co to będzie?
Gówno było, gówno będzie!
Widziałem ostatnio ziobera…….. Ktoś mu żeby wybił. Kąsać już nie może, ale jeszcze szczeka bydlę.

Kundzia
Kundzia
22 czerwca 2021 22:04

Nie mogę się doczekać chwili kiedy zobaczę ziobrę i jego przydupasów w kajdankach doprowadzonych przed sąd i to do tych sędziów których chciał zniszczyć.Taki widok będzie bezcenny.

HerodAntypis
HerodAntypis
23 czerwca 2021 09:57
Reply to  Kundzia

Brać więzienna wysoce sobie ceni taki narybek. Wprost nie mogą się doczekać przybycia kuracjuszy specjalnej troski!

Maciek123454321
Maciek123454321
24 czerwca 2021 02:17
Reply to  HerodAntypis

ByleJaki papryczek grzmiał ongiś, że największe poparcie miała PO wśród więźniów. Jeżeli to prawda, to pisiorki mają się czego obawiać………

smętek
smętek
23 czerwca 2021 11:24

To wzruszające, 4 miliony z dokładką to przestępstwo a 70 milionów na zabawę w wybory kopertowe – przykre zdarzenie i nie należy się nim zajmować.