Ziobro załatwił Macierewicza i jego teorię o zamachu?

Ziobro załatwił Macierewicza i jego teorię o zamachu?

Prokuratura Krajowa szesnastego września złożyła do sądu wniosek o areszt dla trzech kontrolerów ruchu, którzy 10 kwietnia 2010 r. pełnili służbę na lotnisku w Smoleńsku.

Postawione zarzuty dotyczą umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym. W opinii śledczych „radiolokacyjny system lądowania, z którego korzystała obsługa wieży kontrolnej w Smoleńsku, był niesprawny, a w efekcie nieprawdziwa była większość informacji o położeniu samolotu, które kontrolerzy przekazywali pilotom.”.

Decyzja o aresztowaniu i postawieniu przed sądem rosyjskich kontrolerów wydaje się być z góry przegrana, bo trudno sobie wyobrazić, że Rosja zechce wydać swoich obywateli.

Być może wniosek Prokuratury jest elementem gry politycznej z Rosją. Nie bez znaczenia wydaje się być data ogłoszenia decyzji w przeddzień rocznicy agresji ZSRR na Polskę, a tym samym próba połączenia obu tych wydarzeń.

Jedno jest pewne, wniosek o aresztowanie rosyjskich kontrolerów obala wszystkie kosztowne teorie Antoniego Macierawicza, ale ani odrobinę nie posuwa wyjaśnienia sprawy katastrofy smoleńskiej do przodu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
OldFartLehooRafapon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafapon
Rafapon

Jak długo jeszcze będą mielić ten temat katastrofy smoleńskiej? Kolejne 10 lat, czy może następne 100 lat? A sprawa jest jasna od samego początku. Jednym słowem, przyczyną był BURDEL. Burdel w polskim lotnictwie wojskowym. Pomijając już wypadek śmigłowca, w którym o mało co nie zginął ówczesny premier Miller (rok 2003), W roku 2008-ym, czyli zaledwie 2 lata przed Smoleńskiem, w katastrofie w Mirosławcu zginęło 20 osób, w tym jeden generał i m.in. mjr pil. L Ziemski, inspektor bezpieczeństwa lotów, żeby było „i straszno i śmieszno”. I katastrofa miała podobny przebieg do tej smoleńskiej. Samolot podchodził do lądowania w warunkach braku… Czytaj więcej »

Lehoo
Lehoo

A kontrolerzy na to: „Prosimy przylecieć na lotnisko Smoleńsk-Siewiernyj”

OldFart
OldFart

Na 5 rocznicę przestudiowałem oś czasu wydarzeń, zrekonstruowanych na podstawie wszystkich zapisów. Rosyjski kontroler dał pilotowi ostatnią szansę ratunku na kilkadziesiąt sekund przed upadkiem. Była to prosta komenda: Pol’skoj sto adin! Gorizont! – powtórzone dwa lub trzy razy (możecie sobie wyguglac i sprawdzić). Czyli – polski sto jeden – wyrównaj lot do horyzontu, nie zniżaj się. Amerykański system TAWS od dawna się wydzierał: Terrain ahead! Pull up! Pull up! Ale nie będą nam tu w obcych językach mówić co mamy robić. Prezydent tysiąclecia kazał wylądować to lądujemy! No i wylądowali. On z małżonka na Wawelu a pozostałe 96 osób na… Czytaj więcej »