Ziobro zapowiada finalizację reformy wymiaru sprawiedliwości

Resort Ziobry wciąż nie chce ujawnić dokumentów dot. afery hejterskiej

Ale zapowiedź ta ma dotyczyć kolejnej kadencji, co szef resortu otwarcie zadeklarował w dzisiejszym wywiadzie dla „Naszego Dziennika”, zakładając zwycięstwo obozu Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych w Polsce.

Minister uważa, iż wygrana „będzie jednocześnie sygnałem dla Unii Europejskiej, że nasz rząd nie jest rządem „przejściowym” i że wyraża wolę Polaków zdeterminowanych, by zreformować sądy”.

„Spodziewam się w związku z tym większej powściągliwości ze strony UE w ingerencjach w reformy w Polsce” – dodał minister w rozmowie z Dziennikiem.

Zbigniew Ziobro jest zdania, że „skala zewnętrznych ingerencji ze strony Unii Europejskiej, podsycanych przez totalną opozycję w Sejmie i jej destrukcyjne działania, przerosły najśmielsze oczekiwania”.

„Bitwa okazała się trudniejsza niż się wydawało, ale zwyciężymy. Dokończymy reformę” – ocenił w wywiadzie dla „ND” Ziobro.

/j/

Źródło: Onet.pl/ND

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndaWaldemarsmętekMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Żeby coś dokończyć to trzeba to najpierw zacząć. Żadnej reformy sądownictwa pis nie zaczął. Zaczął tylko rozwałkę sądownictwa, upartyjnienie i utworzenie własnego przestępczego układu zależności. To może dokończyć i to dokończy, to jest jasne i wiadome od dawna..

Waldemar
Waldemar

Plus zaczną się ewidentne procesy polityczne, o których zapomnieliśmy w 1989 roku. Tyle, że pod haslem walki z korupcją.

smętek
smętek

Kochani Obywatele i Obywatelki. To nie przelewki. Larum nam grają. Sądy to jeszcze wyspy demokracji. Jak Zero podporządkuje je sobie i dyktatorowi mamy pełen totalitaryzm.

Anda
Anda

Fanatyzm ZIobry i jego kompletny brak moralności plus spory potencjał okrucieństwa wróżą nam jak najgorzej. Czy nadciągają czasy terroru? Wielokrotnie upokorzony przez Kaczyńskiego – zrobi wszystko, co tamtemu się uroi.