Ziobro zwalnia prezesów sądów przez telefon

„Bój to będzie ostatni”, czyli Ziobro i PiS kontynuują walkę o przejęcie NSA

Wszystkie chwyty dozwolone – Ziobro nie zwalnia tempa w dokonywaniu czystek w polskim sądownictwie. Nie waha się odwoływać prezesów sądów telefonicznie. Tak się stało w przypadku prezes krakowskiego Sądu Okręgowego Beaty Morawiec, która na dodatek przebywa na urlopie wypoczynkowym. Trzeba podkreślić, że w najbliższy czwartek w tym sądzie będzie rozpatrywana apelacja w sprawie śmierci ojca Ziobry.

Za jednym zamachem Ziobro usunął też wiceprezesów Sądu Okręgowego w Krakowie. Jak informowaliśmy, niedawno odwołał kierownictwo Sądu Apelacyjnego w Katowicach, sądów okręgowych w Gliwicach i Katowicach, a także kilku sądów rejonowych. Prezesi byli informowani o zwolnieniach wysłanymi z ministerstwa faksami.

Jak widać, forma i sposób odwoływania nie ma dla Ziobry znaczenia. A tę możliwość daje mu ustawa o sądach powszechnych, której Duda nie zawetował. – „Ta ustawa naszym zdaniem jest sprzeczna z Konstytucją, no – ale jeżeli już ministerstwo stosuje ją, wciela w życie, to powinno chociaż zachować pewne zasady traktowania po ludzku ważnych funkcjonariuszy tego państwa. Odwoływanie kogoś na urlopie wypoczynkowym jest chyba sytuacją zadziwiającą” – skomentował sytuację w RMF FM rzecznik KRS Waldemar Żurek.

Jednocześnie odwołanych zostało siedmiu zatrzymanych przez CBA dyrektorów: Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu.
Dotychczasowej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Beacie Morawiec Ziobro zarzuca w związku z tym, że jako zwierzchnik służbowy dyrektora, nie sprawowała odpowiedniego nadzoru nad działalnością administracyjną SO.

Ziobro zwolnił także prezesów sądów rejonowych z Krakowa-Podgórza i Nowej Huty. Ponadto – jak podało Ministerstwo Sprawiedliwości – od dziś nowego prezesa ma także Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim.

/jp/

Źródło: onet.pl, RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
27 listopada 2017 17:16

Ziobro byłby zapewne znacznie bardziej usatysfakcjonowany, gdyby odwołanych prezesów od razu mógł rozstrzelać. Podobnie Macierewicz. A tu – odwołani prezesi będą dalej „siać ferment”. Generałowie już sieją ferment, fundacja „Stratpoints” już Antkowi bokiem wychodzi. Zbyniu musi się spieszyć, bo ma zaledwie pół roku na czystki, dlatego idzie na rympał przez telefon. Na uzasadnienia nie ma czasu – łapu capu, kop i klapa. A pani Romaszewska co? Już jej nie przeszkadza, że „mister niesprawiedliwości” grzebie w sądach?

Anna E
Anna E
27 listopada 2017 21:24

Rozśmieszył mnie Pan tym rozstrzelaniem, chociaż ten ziejący nienawiścią człowiek jest zapewne zdolny do wszystkiego. Jestem głęboko oburzona odwołaniem przez Ziobrę prezesa sądu, w którym za trzy dni odbędzie się rozprawa (odwołanie) w sprawie ojca Ziobry. W lutym lekarza uniewinniono po 11 latach procesu. Teraz sprawa wraca, i Ziobro zmienia prezesa sądu, w którym będzie proces. Przecież to niewiarygodne chamstwo i bezprawie. ,

מְנֵא
מְנֵא
28 listopada 2017 06:08

„Jednocześnie odwołanych zostało siedmiu zatrzymanych przez CBA dyrektorów: Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu.” Jakoś dziwnie te odwołania i zatrzymania korelują z miejscowościami, w których w ostatni piątek odbyły się jedne z najliczniejszych w Polsce manifestacji w obronie sądów Przypadek, czy raczej zemsta Ziobry ? Przydałoby się tu jakieś dziennikarskie śledztwo, bo sprawa jest co najmniej dziwna.

alfred
alfred
1 grudnia 2017 15:28

za okupacji hitlerowcy złapali ludzi i kazali im kopać ziemniaki. Kto był ostatni dostawał kopa w dupę, jak się nie poprawiał esesman do niego strzelał.

Pani sędzi została odwołana, że jej jednostka była w rankingu 40 na 45.
Nie wiem jakie nauki i gdzie pobierał ziobro, ale skoro jest 45 jednostek to któraś zawsze musi być 40-sta.
Jakoś mi się to dziwnie kojarzy z tym kopaniem ziemniaków o których opowiadał mi dziadek.