Ziobryści chcą Polexitu? Znów straszą Niemcami i „ideologią LGBT”

Ziobryści chcą Polexitu? Znów sraszą Niemcami i „ideologią LGBT”

Ludzie Zbigniewa Ziobry – jak podaje rp.pl – zwołali konferencję prasową nt. powiązania praworządności z budżetem Unii Europejskiej. Zażądali, aby premier podjął decyzję o zawetowaniu takiej propozycji na łamach wspólnoty europejskiej. Zagroził też, że jeśli tego nie zrobi, to straci szacunek ich twardogłowej frakcji.

 

Ziobryści, co więcej, przybrali prawicową narrację, która usiłuje wmówić Polakom, że praworządność w europejskim znaczeniu oznacza zgodę na małżeństwa gejowskie. Przedstawiciele Solidarnej Polski, dodatkowo, twierdzą, że ten postulat forsowany jest przede wszystkim przez wpływowych w Unii Europejskiej Niemców.

Niemieccy ministrowie grają w tym wiodącą rolę, mają przekonanie o własnej wyższości i chcą narzucać swoje przekonania innym narodom, w tym Polsce. (…) To Polacy powinni decydować czy małżeństwa gejowskie powinny adoptować dzieci” – powiedział podczas konferencji prasowej sam minister Ziobro.

Takie działanie propagandowe może być skuteczne w odniesieniu do najbardziej konserwatywnych Polaków – jednocześnie jednak jest oznaką tego, że ziobryści coraz bardziej skłaniają się do wariantu opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę.

 

Być może jeszcze nie jutro, nie w tym roku, nie w tej kadencji (któż chciałby stracić diety europosła?), ale w przyszłości. Solidarna Polska chce grać tym postulatem na scenie wewnętrznej – zarówno w środku Zjednoczonej Prawicy, jak i w relacjach władza-opozycja” – zasugerowała Zuzanna Dąbrowska z „Rzepy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Solidarna Polska pokazuje ponadto koalicjantom, że nie liczy się z ich zdaniem. Ziobryści zignorowali przecież stanowisko Porozumienia Jarosława Gowina, który wraz z kompanami przeciwstawia  się zawetowaniu decyzji ws. praworządności.

/nt/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
16 listopada 2020 18:02

Smierc zdrajci i gnidzi politycznej jakim jest delikwent ziobro. Zginiesz marnie szczurze.

Jantar
Jantar
16 listopada 2020 19:55

„Być może jeszcze nie jutro, nie w tym roku, nie w tej kadencji (któż chciałby stracić diety europosła?), ale w przyszłości.”

Moim zdaniem jeszcze w tej kadencji, a nawet do końca roku. I nie będą zwracać uwagi na europosłów z opozycji, bo pisowcom wódz wynagrodzi wypełnienie rozkazu. Nie da rady? Ale da radę! Ziobro już czeka z uchwaleniem ustawy o przejęciach majątków przedsiębiorców tylko na podstawie PODEJRZENIA o przestępstwo. A jak szanowni forumowicze sądzą, gdzie te firmy się podzieją? No przecież pisowskie elyty dostaną je pod zarząd za krociowe pensje miesięczne przekraczające pobory z PE. I nie będą musieli się stawiać, podpisywać list obecności, produkować. Poza tym czeka na przejęcie CAŁY majątek Leszka Czarneckiego. Jak podaje Giertych w swoim ostatnim wpisie, majątek wart 6 mld złotych. Będzie co dzielić między pisowskich funkcjonariuszy i ślinka już im cieknie. Następny w kolejce będzie zapewne Solorz. KRRiT już ogłosiła konkurs na miejsce na mux-1, które jeszcze do końca lutego zajmuje jego kanał ATM Rozrywka (nie przedłużyli kanałowi koncesji mimo, że były wysłane dokumenty, o czym przedstawiciele informowali w mediach – sprawa zakończy się w sądzie i wyrok zapewne będzie wydawał pisowski sędzia). Inne biznesy Solorza też warte fortunę.

Andrzej
Andrzej
17 listopada 2020 07:52
Reply to  Jantar

Na majątek Krauzego też już rozpoczęli polowanie.Kto następny?