Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” sponsorowany przez państwowe spółki i… fundację Czartoryskich

Ruszył proces, który krakowscy sędziowie wytoczyli Sakiewiczowi

– „No to SKANDAL! Wśród sponsorów XIII zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” spółki Skarbu Państwa: -PAŻP, -TAURON, -PKN ORLEN i wisienka na torcie: #FundacjaXXCzartoryskich !!! Przypadek? Nie sądzę…” – napisał na Twitterze Łukasz Olejnik z Nowoczesnej. Do wpisu dołączył program rzeczonego zjazdu oraz grafikę, zatytułowaną: „Jak pieniądze ze Srebrnej idą do „niezależnych” dziennikarzy. Srebrna to spółka założona m.in. przez Jarosława Kaczyńskiego i Krzysztofa Czabańskiego.

 

Doroczny zjazd Klubów „Gazety Polskiej” odbędzie się w Spale w połowie czerwca. Pojawić się tam ma cała pisowska „wierchuszka” z Morawieckim, Szydło i Macierewiczem. Jak napisali organizatorzy, zaproszenie przyjął także Jarosław Kaczyński, ale chyba mało prawdopodobne, aby się tam pojawił.

Pojawienie się wśród sponsorów Fundacji Czartoryskich jest tym bardziej oburzające, kiedy przypomnimy sobie, jak otrzymała ona od wicepremiera rządu PiS Piotra Glińskiego 500 mln zł za „Damę z gronostajem”. Część pieniędzy ze sprzedaży umieszczone zostały na kontach fundacji Adama Czartoryskiego w Lichtensteinie oraz fundacjach innych osób, które brały udział w transakcji.

Internauci komentują wydawanie publicznych pieniędzy na partyjną imprezę. – „Hrabia się odwdzięcza za szybką transakcję z #piskomuna”; – „Szczyty bezczelności. Balują za nasze, nagrody za nasze, przyzwyczaili się już, to dla nich norma”.

bt

Źródło: Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Plus ujemnysmętekbartZgredzinkaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Transakcja wiązana.

bart
bart

To było pierwsze, co mi przyszło do głowy. Czy Czartoryscy usłyszeli „Dobrze, damy wam ten miliard, ale pod warunkiem, że …% dacie na naszą propagandę”?

Zgredzinka
Zgredzinka

Bo się im należy po ośmiu postnych latach,

smętek
smętek

Bo wszystkie p;isiaki to jedna rodzina. Ciekawe, kiedy pokolenie 40.latków powie mamy dosyć. Nie będziemy finansowali Kaczyńskiego i tej całej szemranej zgrai. Nie chcemy powrotu do PRL w jej najgorszym wydaniu.

Plus ujemny
Plus ujemny

Gliński to też arystokracja – potomek kniaziów Glińskich. Po prostu ma poczucie głębokich związków ideowych.