Zjednoczona lewica jest faktem. SLD, Lewica Razem i Wiosna idą wspólnie do wyborów parlamentarnych

Lewicowa koalicja wystartuje jednak pod szyldem SLD

Idziemy po zwycięstwo” – powiedział Robert Biedroń komunikując podczas konferencji prasowej, że trzy największe siły polityczne na lewicy: SLD, Partia Razem oraz Wiosna idą wspólnie do wyborów jako Lewica.

 „Chcemy odrobić lekcję demokracji, która nauczyła nas, że lewica wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona, kiedy wspólnym blokiem idzie do wyborów To duży krok dla polskiej lewicy, ale jeszcze większy dla polskiej demokracji” – podkreślał lider Wiosny.

Z nie mniejszą satysfakcją komentował zdarzenie lider ugrupowania Lewica Razem Adrian Zandberg: „Zrobiliśmy potężny krok naprzód. (…) Jutro powołujemy wspólny sztab. Tak, jak wszyscy tutaj stoimy, chcemy jednego, chcemy zbudować w Polsce państwo dobrobytu” – zapewniał. I zaapelował: „Dajcie kilka tygodni lewicy, a polska scena polityczna przewróci się do góry nogami”.

„Lewica jest po to, by zająć się sprawami zwykłych ludzi” – podsumował swoje przemówienie Zandberg.

Dogadaliśmy się po to, by wygrać z PiS-em” – oświadczył z kolei szef SLD Włodzimierz Czarzasty. „Zapraszamy do współpracy wszystkie lewicowe partie, stowarzyszenia, organizacje kobiece, fundacje i ruchy miejskie, które będą chciały z nami współpracować” – powiedział.

„Będziemy myśleli poważnie o samorządowcach, będziemy z nimi współpracowali i chcieli, żeby wspomagali nasze listy”. (…) „Pomóżcie nam” – apelował Czarzasty i zapewnił: „Wygramy z PiS-em”.

/p/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Polka gorszego sortuZimekRafał PMarekGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Rafał

a co z Zielonymi? bom nie doczytał?

Goool
Goool

7.9% przewiduję.

Marek
Marek

Nareszcie sensowne działanie ze strony partii opozycyjnych. Podzielona może nie jest najlepszym wyjściem, ale skoro wolą tak, to niech chociaż nie rozdrabniają się na każdy oddzielnie. Jeśli po wyborach PSL się nie sprzeda i nie dołączy do PISi, i oczywiście wejdzie do sejmu, to jest szansa na odebranie pisowi władzy. Z tego ostatniego powodu przewiduję nasilenie się działalności trolli i i niepokojących działań nierządu. Te ostatnie już się zaczęły. Po to zmieniają kodeks wyborczy wbrew orzeczeniu TK by potem były podstawy do zakwestionowania wyników, albo by ich ludzie decydowali.

Rafał P
Rafał P

Czy oni muszą używać tej nazwy LEWICA? Do „tradycji” bolszewickich przecież nie nawiązują, a nawet nie chcą, a działania na rzecz świadczeń socjalnych są hasłem prawie wszystkich polityków. Czymże innym są te wszystkie „pińset-plus”? „Platforma obywatelska” też bazuje na populiźmie.
Problem chyba tylko w tym, że każdy z liderów tych partyjek chce być wodzem, tym jednym jedynym.
W efekcie był syf, jest syf i będzie syf.

Zimek
Zimek

I bardzo dobrze, próbek PO czyli KOALICJA obawytatelska był strasznie złym pomysłem,
1. Kandydowały by dwie partie, PiS i KO w razie wygrania PiS mają większość i dupa blada
2. W opcji trzech partii czyli PiS KO + PSL i LEWICA może dojść do tego że PiS wygra wybory ale nie będzie miało większości i będą musieli stworzyć rząd mniejszosciowy 🙂

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I tak wszystko zależy OD NAS, a myślę, że w takiej konfiguracji jest szansa, że więcej ludzi pójdzie do wyborów, bo kryteria są jakby jaśniejsze.