Zjednoczona Prawica nie potrzebuje konwencji stambulskiej, bo sama potrafi zadbać o swoich obywateli

Wójcik: „Niech Trzaskowski zostawi w spokoju nasze relacje z opozycją białoruską”

Wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik, wyjaśniał w „Gościu Wydarzeń (Polsat News), dlaczego obóz rządzący chce się wycofać z konwencji stambulskiej.

 

Według Wójcika, konwencja jest nam zbędna, bo przecież „my mamy bardzo dobre ustawodawstwo, które chroni prawa kobiet oraz wszystkich osób, w stosunku do których stosowana jest przemoc”. Do tego, już niebawem wejdzie w życie ustawa antyprzemocowa i to wystarczy.

Konwencja stambulska jest nie do zaakceptowania ze względu na swoją „wartość ideologiczną”. Co jest „ciosem w polski porządek prawny”. Polskie spojrzenie na świat jest zupełnie inne niż tych, co to konwencję opracowali i podpisali. Jest kobieta, jest mężczyzna i tyle, a mówienie o jakiejś trzeciej płci. Uwarunkowanej nie biologicznie, ale tylko kulturowo i społecznie to nic innego jak „uderzenie w instytucję rodziny i małżeństwa”.

 

Kolejny już raz Zjednoczona Prawica pokazuje, że wszystko wie najlepiej, ma patent na jedyną prawdę i nie da sobie wmówić, że białe jest białe, a czarne, czarne. Trudno nie zgodzić się z jednym z internautów, który pisze, że „Wg ministra to mózg nic z tym nie ma do czynienia, ot taki nieważny organ. Będzie dla niego nowiną ze właśnie mozg decyduje jak zachowywać się i czasem jest to niezgodne z tym co można zobaczyć gołym okiem.

Zostań patronem KODUJ24.PL


Oczywiście minister tez uważa ze ziemia jest płaska (no bo nie widać ze kulista), ze demony zamieszkują ludzi (no bo mózg to taki nieważny organ), ze złe powietrze jest przyczyna chorób (bo można powąchać a bakterii i wirusów to nie ma bo nie widać) etc. To już nie jest głupota to zwykłe nieuctwo. Jak w serialu Czarnobyl: “tak pracowałem na taśmie w fabryce butów ale teraz to ja jestem boss” partyjniak ignorujący naukowca ostrzegającego go przed katastrofą (…)
.

Tamara Olszewska

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
27 lipca 2020 09:04

Intereres PiS jest oczywisty. Gdzie mężowie tłuką swoje żony? Na południu i wschodzie, czyli tam, gdzie głosuje się na PiS. Chronienie kobiet na Podkarpaciu niekoniecznie spowoduje, że więcej z nch będzie głosować za PiS, za to na pewno damscy bokserzy wyżywający się na swoich żonach wkurzą się i na pis nie zagłosują, jeśli partia kaczyńskiego będzie im przeszkadzać w oddawaniu się ulubionemu zajęciu. Ot i cała cyniczna kalkulacja.

Leszek
Leszek
27 lipca 2020 11:13

Jest lepiej : Zjednoczona Prawica wkrótce nie będzie też potrzebowała Unii Europejskiej. Sama zadba o interesy swoich obywateli. Jedna prawica, jeden naród, jeden prezes. ! Uraaaaaaa !

smętek
smętek
27 lipca 2020 12:45

Oczywista, oczywistość. Prezydent ułaskawi kolejnego bandziora, który powie o zabezpieczaniu potrzeb bytowych rodziny. Fundusz Solidarności nie może być używany na takie sprawy bez znaczenia. Ksiądz powie maltretowanej kobiecie Módl się i cierp. Co Bóg złączył itd” Sakrament okazuje możliwym do unieważnienia tylko w przypadku władzy. Polak – Szarak niech cierpi. Same sobie jesteście winne kobiety.

Jantar
Jantar
27 lipca 2020 18:32

Oczywiście, że religie i tradycja mają bardzo wiele wspólnego z maltretowaniem kobiet! Tak jest nie tylko w krajach katolickich, ale w krajach islamskich i innych religii. To w końcu księża i inni „przewodnicy duchowi” mówią, że „Bóg stworzył kobietę jako niewolnicę mężczyzny” i żądają przywrócenia stanu rzeczy sprzed ponad 2000 lat. I to właśnie wprost stwierdza konwencja stambulska. PiS i kościół się na to nie zgadzają, bo to jest „wystąpienie przeciwko religii” i dla nich zrównanie praw kobiet i mężczyzn to jest ten groźny gender narzucany przez Unię. A Ordo Iuris już przygotowuje ustawę, że „pierwsze pobicie nie może być karane, ani nawet przyjęte przez policję”. Tym samym każde pobicie będzie pierwszym i każdorazowo policja będzie odmawiała przyjęcia zgłoszenia. Gwałty na żonach i kochankach też chcą wykreślić z kodeksu karnego, bo „mąż ma prawo”. Jeszcze tylko brakuje wprowadzenia przepisu, że gwałtu nie ma, jeśli gwałciciel ożeni się z kobietą, którą napadł i zgwałcił. Ale to przed nami, bo przykład już jest: Erdogan w zeszłym roku przywrócił to prawo w Turcji.

PS. Obejrzyjcie serial „Sila, odnaleźć przeznaczenie”. Włos na głowie się jeży, co tłumaczone jest tradycją i religią. To codzienność tureckich prowincji i małych wsi i miasteczek. I do takiej codzienności dojdzie u nas pod rządami Kościoła i PiS.