Zła wróżba dla Kaczyńskiego

zarządzenia o ustanowieniu w gmachu sądu „strefy ograniczonego dostępu” wydaje się w przypadku, gdy przed oblicze sprawiedliwości doprowadzani są najgroźniejsi przestępcy

Prezes warszawskiego Sądu Okręgowego Joanna Bitner, zaraz po powołaniu na to stanowisko przez ministra Zbigniewa Ziobrę, zyskała w środowisku opinię osoby wielce zapobiegliwej. Teraz okazało się, że pani prezes jest dodatkowo niezwykle przewidująca. Dała temu wyraz w dniu, kiedy w jej sądzie zeznawali równocześnie szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk oraz szeregowy poseł Jarosław Kaczyński.

Donald Tusk zeznawał jawnie, wśród zwolenników i przeciwników, w towarzystwie przychylnych mu i wrogich mediów. Jarosław Kaczyński w utajnionej sprawie o zniewagę zeznawał bez publiczności, a dwa korytarze prowadzące do jego Sali rozpraw zostały wyłączone i zablokowane. Mogli tam jednak wejść ochroniarze Kaczyńskiego, funkcjonariusze ochrony rządu oraz ludzie ze służb specjalnych.  A skoro mogli, to weszli. Liczni zamachowcy czyhający na życie prezesa wszechczasów tym razem musieli się obejść smakiem.

Specjalne traktowanie zwykłego posła wzbudziło żywą reakcję licznie zgromadzonych wielbicieli obu mężów stanu. Szybko się jednak wyjaśniło, że nie chodziło tu o wielkie fawory dla jednego z nich i o spostponowanie drugiego. Pani prezes Sądu Okręgowego dała po prostu dowód swej dalekowzroczności. Z przepisów wynika bowiem, że zarządzenia o ustanowieniu w gmachu sądu „strefy ograniczonego dostępu” wydaje się w przypadku, gdy przed oblicze sprawiedliwości doprowadzani są najgroźniejsi przestępcy.

Andrzej Karmiński

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ustawa czekaJanAnnaAndrzejZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Pan Prezes jest Panem Prezesem wszystkich Polaków.

Anna
Anna

Nie wszystkich niech każdy mówi za się , to złodziej bratobujca i oszust . Proszę usiąść przed internetem i cofnąć w wstecz co obiecywali a ca robią ?! hańba i wstyd !!! Wszyscy którzy popierają PiS przynoszą Polsce wstyd na całym świecie !!!! Z policji zrobili MO co wydaje im się ze mogą człowieka zeszmacić to już wszystko było i oni byli kiedyś i są teraz .

Maciek123454321
Maciek123454321

W podobnej obstawie w Polsce czasów okupacji poruszali się hitlerowscy dygnitarze. Wybaczcie kochani, ale skojarzenia nasuwają się same. I jak tu nie traktować PISowców jak okupantów?

Jan
Jan

Ci dygnitarze mieli też po dwie ręce i nogi, no podobieństwa po prostu same się nasuwają XD

Jan
Jan

Poruszali się też na dwóch nogach, podobieństw jest znacznie więcej

Zwinka
Zwinka

No to trafił nam się Zbawiciel że hej.

Andrzej
Andrzej

Ograniczony gorylami dostęp ma.

ustawa czeka
ustawa czeka

Ustawa z dnia …… o odpowiedzialności za łamanie praworządności i służbę na rzecz państwa autorytarnego Art. 1 Okres Sejmu VIII kadencji tj. od dnia 12 listopada 2015 r. do ………….. r. uznaje się za okres państwa autorytarnego, w którym prezydent RP, większość sejmowa, powołane przez nią władze państwowe wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się łamania Konstytucji i rażących naruszeń praworządności, w tym zwłaszcza świadomego uchwalania przepisów i podejmowania decyzji niszczących instytucje państwowe, dyskryminujących bezpodstawnie grupy obywateli, ograniczających prawa obywatelskie, zagrażających ładowi społecznemu oraz wyrządzających szkody oświacie, obronności i gospodarce kraju. Art. 2 Osoby pełniące w okresie o którym mowa w… Czytaj więcej »