Złe wieści dla biznesu. Lockdown najprawdopodobniej ulegnie przedłużeniu

Złe wieści dla biznesu. Lockdown najprawdopodobniej ulegnie przedłużeniu

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z nieznacznym spadkiem liczby zakażeń. „Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13% od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał – po malejącej liczbie zleceń POZ na testy – wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali. Bądźmy odpowiedzialni w te Święta!” – poinformował dziś Adam Niedzielski.

 

Te statystyki – według informacji Onetu – zaskoczyły rząd, który prognozował, że liczba zakażeń dalej będzie ulegała wzrostowi i przekroczy próg 40 tys.

Z tego też powodu po świętach najpewniej nie dojdzie do luzowania potencjalnie skutecznych restrykcji. Pewne załagodzenie może dotyczyć wyłącznie edukacji. Rządzący mogą bowiem zdecydować o otwarciu przedszkoli, żłobków i prawie na pewno szkół podstawowych dla najmłodszych uczniów z klas 1-3.

Informacje o przedłużeniu lockdownu padły zresztą już kilka dni temu z ust rzecznika rządu, Piotra Mullera, który mówił, że nie wyklucza utrzymania obecnych obostrzeń.

 

Przypomnijmy, że na tę chwilę są zamknięte m.in. salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, duże sklepy meblowe oraz sklepy budowlane. Ograniczenia dot. limitów osób wprowadzono również w świątyniach i w obiektach handlowych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Według ostrożnych szacunków przygotowywanych przez ekspertów rządowych, do poprawy sytuacji epidemiologicznej może dojść dopiero na przełomie maja/czerwca. Dopiero wówczas możemy spodziewać się więc zakończenia lockdownu.

Oczywiście wiele zależy od tempa prowadzenia szczepień przeciwko koronawirusowi, które – według rządu – ma ulec znacznemu przyśpieszeniu.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
2 kwietnia 2021 21:48

Nie dla wszystkich biznesów takie złe. Ten biznes od ściągania kasiory ciągle ma się nieźle. Nawet jeśli zbiorą mniej, to im jakiś mini-ster dorzuci, żeby nie zbiednieli.
A tak przy okazji; jak to jest, że fryzjer może iść do biedronki, a kasjerka z biedronki nie może iść do fryzjera, ale oboje mogą iść wrzucić na tacę tym biznesmenom?