Zmarł Polak przebywający w szpitalu w UK. Prawica chciała go sprowadzić do kraju

Zmarł Polak przebywający w szpitalu w UK. Prawica chciała go sprowadzić do kraju

W szpitalu w Plymouth zmarł przebywający tam w krytycznym stanie Polak. Mężczyzna przed kilkoma miesiącami doznał zatrzymania pracy serca, co poskutkowało wystąpieniem u niego nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.

 

Dlatego też władze szpitala poprosiły rodzinę bliskiego o zgodę na odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie – zgodę na to udzieliła żona i córka chorego.

Do stanowiska szpitala ws. Polaka przychylił się w końcu Sąd Opiekuńczy w UK. Pozwoliło to placówce legalnie odłączyć mężczyznę od szpitalnej aparatury. Przeciwniczkami takiego rozwiązania były jednak jego matka i siostra, które bezskutecznie protestowały przeciwko tej decyzji w Trybunale w Strasburgu.

 

W ostatnich tygodniach do protestów przyłączyli się politycy prawicy i duchowni. Przedstawiciele MSZ, Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta RP próbowali nawet interweniować w „obronie Polaka” u brytyjskich władz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Pacjent – co więcej – uzyskał nawet od polskich władz paszport dyplomatyczny. Decyzję o jego udzieleniu skrytykował nawet katolicki red. Tomasz Terlikowski.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
26 stycznia 2021 20:15

A nie mogli zabić go bez zbędnych męczarni? Np. zastrzykiem z fenolu? No, ale wtedy organy do transplantacji mogłyby się zmarnować.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
27 stycznia 2021 22:36
Reply to  Stanisław

Ty kretynie, hitlerowcy mordowali zastrzykami z fenolu. Lepiej idź pod monopolowy i uchlaj się do końca.

Stanisław
Stanisław
28 stycznia 2021 08:29

No, to przecież wzorce europejskie; czyż wolno je odrzucać?

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
28 stycznia 2021 15:12
Reply to  Stanisław

Widzę że kusi cię model z III Rzeszy, nawet jest u nas jeden taki podobnego wzrostu i tak samo opętany jak Adolf H.

Agnieszka
Agnieszka
26 stycznia 2021 20:30

Jedyne co chciala zrobic prawica to wykorzystac do celow propagandystycznych te sytacje. Bo tak naprawde nie zalezy im na nikim, co wiele razy udowodnili.

Jantar
Jantar
27 stycznia 2021 15:53

Godek podsumowała na facebooku:

Sławek nie żyje. Został zamordowany przez Anglików w szpitalu, który stał się dla niego więzieniem bez możliwości powrotu do Ojczyzny, choć tu czekało na niego miejsce, lekarze i możliwości leczenia. Miał paszport dyplomatyczny, co oznacza, że lekarze z Plymouth zabili naszego dyplomatę przy zgodzie władz Wielkiej Brytanii. Skandal w stosunkach międzynarodowych

Teraz tylko jeszcze brakuje, żeby Ziobro przez swojego prokuratora postawił zarzuty morderstwa pierwszego stopnia żonie, córce, lekarzowi ze szpitala i sędziom za wydane wyroki. I oczywiście, żeby zażądał od Wielkiej Brytanii ekstradycji tych osób do Polski, bo tylko tu „proces będzie bezstronny”, a poza tym chodzi o morderstwo „polskiego dyplomaty”.