Zmianom w ustawie covidowej Ziobro mówi nie. Czyżby kolejne spięcia w Zjednoczonej Prawicy?

Ziobro usiłuje zrzucić odpowiedzialność za niepowodzenia reform na Dudę?

Tym razem kością niezgody są planowane zmiany w ustawie covidowej, a szczególnie ta, która mówi, że „nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym, a bez tego naruszenia podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby utrudnione”.

Rado RMF FM sprawdziło, że część posłów, którzy znaleźli się wśród wnioskodawców tego pomysłu, nawet nie wiedziała, co podpisuje i jakie mogą być konsekwencje nowego zapisu.

Co ciekawe, wnioskodawcy jakoś zapomnieli poinformować pana Ziobrę i Ministerstwo Sprawiedliwości o proponowanej zmianie i o wszystkim dowiedziało się dopiero z mediów. Poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski nie pochwala tego pomysłu. Jak mówi, „o projekcie zmiany dowiedziałem się od pana, a sama nowelizacja budzi duże wątpliwości. Prawo karne musi chronić interesy państwa i obywateli”.


„Rzeczpospolita” pisze, że ugrupowanie Ziobry zamówiło opinię w sprawie. Jej ocena jest zdecydowanie negatywna i podkreśla, że proponowane zmiany idą zbyt daleko. Wydaje się więc, że w tej sytuacji ugrupowanie Zbigniewa Ziobry nie poprze swoich koalicjantów.

Czy stanowisko Solidarnej Polski wpłynie w jakikolwiek sposób na kształt ustawy covidowej, nie wiadomo. Pewne jednak jest, że PiS-owi bardzo się spieszy. Dzisiaj ma się zmianami zająć sejmowa komisja finansów i nowe prawo ma być uchwalone błyskawicznie, wręcz na dniach.

Trochę rozumiem to tempo pracy nad ustawą. W końcu co rusz wychodzą na jaw kolejne nieprawidłowości, to związane z respiratorami, to z maseczkami, to z jakimiś układami i bogaceniem się na epidemii kolejnych przyjaciół i członków rodzin panów ministrów. Trzeba więc biegiem ich zabezpieczyć, uchronić przed konsekwencjami i pozwolić im dalej działać. W końcu układy to układy i nikt nie ma prawa się ich czepiać.

Tamara Olszewska
Źródło: msn.com/pl

Zostań patronem KODUJ24.PL
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
14 sierpnia 2020 10:35

Gryzą się, gryzą i zagryźć nie mogą. I tak będzie do ukichanej śmierci. pytanie tylko, czyjej.

Jantar
Jantar
14 sierpnia 2020 10:40

Już widzę oczyma wyobraźni ten protest Ziobry! Kaczyński wezwie go na dywanik i powie mu, że „jeżeli tego nie uchwalą to on jako pierwszy będzie odpowiadał przed sądem, albo i Trybunałem Stanu, jak tylko opozycja dorwie się do władzy”. I Ziobro w trosce o własną dupę podpisze się pod tym projektem wraz ze wszystkimi swoimi posłami.

Janina
Janina
14 sierpnia 2020 10:47

Pozory. Ziobro chce coś wytargować od silniejszego brata, może jakiś resort. Pożyjemy – zobaczymy. Jeszcze „chwila” cierpliwości i okaże się ile kosztowało sprzedanie się ziobrystów.

Zbyszek
Zbyszek
14 sierpnia 2020 12:39

To Ziobro zadecydować kto do pudła a nie jakieś ustawy.

Kundzia
Kundzia
14 sierpnia 2020 14:50

Ziobro dalej nie wie kto jest szefem a kto popychadłem.A może by tak ziobrze wytłumaczyć że on ma tyle do powiedzenia co żyd za okupacji,chociaż i tak pustostan tego nie zrozumie.A kowalski no cóż dalej niech tkwi w swoim wyimaginowanym świecie.