Znak graficzny Strajku Kobiet Terleckiemu przypomina „symbole Hitlerjugend i SS”. Awantura w Sejmie

Znak graficzny Strajku Kobiet Terleckiemu przypomina "symbole Hitlerjugend i SS”. Awantura w Sejmie

Dzisiaj podczas posiedzenia sejmu posłowie mieli się zająć  informacją minister Marleny Maląg na temat programu „Za życiem”. Niektórzy posłowie przyszli na salę obrad w maseczkach z czerwoną błyskawicą – symbolem Strajku Kobiet. Prowadzący obrady wicemarszałek Terlecki skomentował, że maseczki te mają symbole „przypominające symbole Hitlerjugend i SS”. Dodał, że „opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów”. Słowa te wywołały protesty opozycji.

 

Potem głos zabrała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z żądaniem włączenia do porządku obrad dwu ustaw dotyczących liberalizacji prawa aborcyjnego i zniesienia karania za przerywanie ciąży. Dwie inne posłanki wniosły transparent z napisem „#tojestwojna”,” #legalna aborcja”, „#kobietadecyduje”.  Terlecki zwrócił się do posłanki Joanny Scheuring–Wielgus z upomnieniem, a następnie wezwał Straż do interwencji.

Posłanki zeszły w stronę ławek PiS-u. gdzie wśród innych posłów siedział Jarosław Kaczyński. Straż Marszałkowska oraz posłowie partii rządzącej odgrodzili prezesa od protestujących posłów, którzy w międzyczasie zgromadzili się wokół mównicy i ławek PiS-u, krzycząc „hańba!” oraz „to jest wojna!”. Doszło do szarpaniny ze Strażą.

 

Ryszard Terlecki wykluczył z obrad sejmu posłów  Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa z KO. Obrady już przywrócono. Jako pierwsza przemawiała minister Marlena Maląg, proponując  następujące rozwiązania „pomocowe”:  Fundusz Alimentacyjny, domy samopomocy, świadczenia medyczne.  „Do tej pory tylko rząd PiS podjął takie skuteczne działania”.  Mówiła też o skutkach orzeczenia TK. „los polskich kobiet jest dla nas ważny i my wprowadzamy rozwiązania, które mają otoczyć opieką polskie rodziny”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jarosław Kaczyński pojawił się w sejmie w dzień po zakończeniu autokwarantanny, którą rozpoczął 19.10, po kontakcie z osobą zakażoną. Według najnowszych przepisów kwarantannę u osób nie wykazujących żadnych objawów można skrócić do 7 dni.

/ep/

Źródła: tvn24.pl, TVN24

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
27 października 2020 12:52

Panie Terlecki a mi to przypomina symbol Harcerskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów. Panu się wszystko z nazistowskimi Niemcami kojarzy no ale to przecież w pańskiej partyjce czytują gazetki z artykułami”jak rozpoznać Żyda”.

Dociekliwy
Dociekliwy
27 października 2020 13:00

CO SIĘ KOMU KOJARZY
Eunuch by zwykle strażnikiem haremu. Wielkiego Eunucha strzeże harem. Czy to jeszcze Europa czy już starozytna Azja?

HerodAntypis
HerodAntypis
27 października 2020 13:01

Pies zarządził koronkę ze straży marszalkowskiej i ogłosił przerwę aby szeregowy mógł wyjść i wymienić pampersa. Strażnicy prezesa okrążali pusty fotel dopóki smród się nie ulotnił. Myśleli że się nie domyślę co się stało. Mokry pampers to w tym przypadku objaw feminofobii.

Dociekliwy
Dociekliwy
27 października 2020 13:05

CO SIĘ KOMU KOJARZY
Tematyka związana z seksem, ale Marszałek Terlecki (71) zapomniał już jak to się robi i 3,14. . . i głupoty. W efekcie rodzą się potwory, które wywołują oburzenie swoim wyglądem.

daroo
daroo
27 października 2020 13:57

Ot” głodnemu chleb na myśli”

Kundzia
Kundzia
27 października 2020 14:46

Panna paluch osoba z ADHD zażarcie broniła kawalera jarka swoją piersią osłaniała go przed suwerenem był to piękny obrazek. Ćpun mówił o symbolach SS,a panna paluch o niedouczonej młodzieży i ludziach starszych. A może to paluchówna jest niedouczonym człekiem.

Marek
Marek
27 października 2020 19:10

A mnie krzyż kojarzy się ze swastyką. I ma to więcej sensu, zarówno w kontekście rysunku jak i symbolu ideologii. Porównajcie ideologię chrześcijańską (zwłaszcza w ujęciu polskiej prawicy) z ideologią faszystowską. Sami się zdziwicie jak są one podobne i jak wywodzą się z tego samego fundamentu.

malgoska
malgoska
28 października 2020 01:52
Reply to  Marek

A mnie się wszystko z dupą kojarzy

malgoska
malgoska
28 października 2020 01:50

Może naćpany i widzi podwójnie