Znaki nienawiści na billboardzie

Znaki nienawiści na billbordzie

Na warszawskiej Pradze Północ na dzień przed rocznica Powstania Warszawskiego pojawił się mocno kontrowersyjny billboard. Zawisł na rogu ul. Kijowskiej i Targowej. Grafika na reklamie nawiązuje do swastyki i falangi – symbolu Obozu Narodowo-Radykalnego i Narodowego Odrodzenia Polski. Jeden z internautów zrobił mu zdjęcia i podzielił się nimi w Internecie. Reklama – jak się okazało – została powieszona bez wiedzy właścicieli bilbordu, czyli firmy Ströer Polska.

„To nie jest nasza kampania. Ktoś nielegalne powiesił reklamę najprawdopodobniej w weekend. Grafika będzie zaklejona jak najszybciej” – tłumaczy portalowi WawaLove.pl Marta Grodner z sekcji marketingowej firmy Ströer Polska. – „Takie działanie jest nielegalne i karalne. To jakby ktoś wziął farbę i pomalował nią prywatny dom. To jest nasza przestrzeń, za którą odpowiadamy. Można takie działanie zgłosić na policję, ale problem jest na poziomie egzekucji. Ciężko będzie wskazać podmiot lub osobę, która to zrobiła. Żadna organizacja czy stowarzyszenie nie przyzna się do tego, mając świadomość, że jest to przestępstwo”.

https://www.facebook.com/tomek.fudala/posts/10155638584789312

Pod wpisem internauty pojawiło się wiele komentarzy, wyrażających oburzenie. „Czy to świństwo nadal wisi? Warto zamalować np. czerwoną lub czarną farbą” – pytała autorka jednego z nich. „Mam drabinę i farby. Mogę zamalować” – oferował pomoc kolejny. Inny internauta zauważył, że lepiej zawiadomić prokuraturę, gdyż propagowanie faszyzmu (w tym także symboli) jest karalne”. Niektórzy z komentujących zastanawiali się, czy wspomniany billboard nie jest przypadkiem „trollowaniem przeciwko ONR-owi”. Taki brak obojętności na obecność symboli nienawiści w przestrzeni publicznej może nas tylko cieszyć.
(Źródło: wawalove.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Tomasz

Ja ten bilbord rozumiem jako przyrównanie ONR’u do faszystów. Muszę przyznać, że całkiem niezły pomysł.