Znalazła się nieistniejąca dymisja Banasia!

Elżbieta Witek ma tajny plan. Posłowie niech planują przerwę w wakacjach...

Czy Marian Banaś podał się do dymisji czy też nie? Według marszałek Sejmu, pani Witek, żadnego pisma w tej sprawie nie otrzymała, ale sam Banaś twierdzi coś innego. Jego słowa potwierdza „Dziennik Gazeta Prawna”, który dotarł do jego listu.

 

Wobec utraty mandatu, jaki został mi udzielony, a także kierując się Dobrem Polski, Najwyższej Izby Kontroli oraz mojej rodziny składam w dniu dzisiejszym rezygnację ze stanowiska Prezesa Najwyższej Izby Kontroli” napisał Banaś, jednak nie została zachowana właściwa droga służbowa.

Pismo powinno trafić najpierw do kancelarii, tam zostać zarejestrowane, a odbiór powinien zostać pokwitowany i wówczas nikt nie mógłby się o nic przyczepić, a rezygnacja zostałaby przyjęta. Jednak, Jak podaje DGP, Witek otrzymała je od kierowcy Banasia, więc spokojnie mogła pójść w zaparte.

 

Tym bardziej, że pismo to nie spełniło pewnych oczekiwań. Zostało więc nieco przeredagowane, wrzucono do niego deklarację powołania na następcę Tadeusza Dziubę, niedawno wybranego wiceprezesa NIK i odesłano je z powrotem, licząc, że w tej formie Banaś je podpisze, odeśle i będzie po sprawie. Ten jednak uznał, że „to kolejna próba nacisku na niego, aby zrobił ukłon wokół PiS”, a na to nie ma jego zgody i tyle w temacie.

I jak tu zmusić Banasia do dymisji? Zwolniono już jego syna z banku Pekao, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jego oświadczeń majątkowych i czy można zrobić coś więcej?

Myślę, że ta sprawa z Banasiem to jedna wielka kompromitacja służb, których obowiązkiem było dokładne prześwietlenie człowieka i przekazanie informacji na jego temat przed ofiarowaniem stanowiska prezesa NIK. Tutaj powinny polecieć głowy…

Tamara Olszewska

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
wilbWil.aSAWAJolantaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Coś mi się wydaje, że PiS się nieźle wy…erdoli na tej skórce od banasia!

erwinek
erwinek

Spoko wyjdą z tego obronną ręką .Obiecają 14 emeryturę jakieś dodatkowe + i suweren będzie się cieszył że znowu został wydymany i głosił że co prawda władza kradnie ale przynajmniej się dzieli.

Jolanta
Jolanta

Oby tak się stało.

Wil.a
Wil.a

piękny bon-mot, Herodzie ! Kupuję !

Irena
Irena

Taka lisica !!! WSTYD !!!

Zbyszek
Zbyszek

Może obniżyć mu wiek emerytalny?

wilb
wilb

wystarczy odebrać dostęp do informacji tajnych, by go sparaliżować… ale trwać może…trwać jego mać…

SAWA
SAWA

Okazało się, że Witek to stara kłamczucha i krętaczka pierwszej wody!!!