Znamy nazwiska ministrów. Szef MSZ przestrzegał przed kanibalizmem i bronił ONR

Znamy nazwiska ministrów. Szef MSZ przestrzegał przed kanibalizmem i bronił ONR

Nowym ministrem spraw zagranicznych został Zbigniew Rau – polityk znany ze skrajnych poglądów, który wielokrotnie atakował kraje Zachodu za liberalizm. Niezwykle krytyczny był też wobec „lewicowej” (!) PO i „skrajnie lewicowego” SLD (!). „Stop ideologii LGBT, stop cywilizacji śmierci” – pisał jeszcze we wrześniu ub.r. „Lewicowa Platforma Obywatelska i skrajnie lewicowe SLD nie ustają w wysiłkach przeciwstawienia tradycyjnego, opartego na chrześcijaństwie, modelu rodziny i kultury »nowoczesnym« rozwiązaniom obecnym w krajach Zachodu”.

 

Maszerował też na czele marszu skrajnych nacjonalistów w Łodzi w 2016 r. Ekstremiści, czcząc wtedy tzw. żołnierzy wyklętych, wykrzykiwali hasła, takie jak m.in. „Wielka Polska katolicka”, „Skończyła się lewacka Łódź” i o wieszaniu wrogów.

Innym razem Rau przekonywał, że w Europie Zachodniej miejsce ma legalizacja zoofilii, eutanazji, aborcji i teoretycznie może dojść do zgody na kanibalizm. Przedstawiciel PiS bronił też członków radykalnej organizacji nacjonalistów ONR. Kiedy w 2016 r. organizowali swoje patrole uliczne, ten twierdził, że to dobry pomysł.

 

Jeśli młodzi ludzie dla dobra wspólnego chcą się organizować i uznają, że bezpieczeństwo może być zagrożone, to jest kapitał, na którym możemy budować” – mówił o pomysłach członków Obozu Narodowo-Radykalnego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Resort zdrowia przypadnie zaś ekonomiście i technokracie Adamowi Niedzielskiemu. Polityk ten, w odróżnieniu od Rau, może uchodzić za bardzo umiarkowanego. Wcześniej zajmował się on pracą w Ministerstwie Finansów i radzie przy NFZ. Obecnie, od października 2019 r., jest prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Wybór Niedzielskiego został przyjęty dość pozytywnie.

To najlepszy możliwy wybór premiera” – ocenił Rzecznik Praw Pacjenta.

Powołanie Rau wywołało natomiast prawdziwe zamieszanie i konsternację. Komentatorzy wskazują na to, że polityk ten zupełnie nie nadaje się na stanowisko. Ze swoimi skrajnie prawicowymi poglądami jest wręcz niebezpieczny dla dyplomacji.

/nt/

Źródła: interia.pl, wyborcza.pl, oko.press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
21 sierpnia 2020 08:27

No cóż, każdy kolejny minister w rządzie PiS powoduje, że jego poprzednik wydaje się w miarę normalny i kompetentny.
A serio – przypuszczam, że rolą tego Raua jest przygotowanie gruntu pod polexit. Przecież on nie ma żadnych kompetencji. Ani na to staowisko ani na żadne inne.

Jantar
Jantar
21 sierpnia 2020 11:09

Z twittera: „Zbigniew Rau – człowiek wydelegowany przez Jarosława Kaczyńskiego do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej…”. Dokładnie to samo uważam. Co więcej, dokładnie tego się spodziewałam. Znaczy kursu PiS na wyprowadzenie Polski z Unii. Wskazywały na to zapowiedzi pisowców po wyborach, czyli planowane „reformy”: dokończenie sprawy sądów, sprawy dyscyplinarne sędziów mimo nakazu TSUE zawieszenia Izby Dyscyplinarnej, przejęcia mediów, wprowadzenie cenzury, wzmożone ataki na LGBT, wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej, a teraz jeszcze pierwsza delegalizacja związku wyznaniowego.

Wszystkie te punkty zapowiedziane przez Kaczyńskiego i Ziobrę do realizacji w tej kadencji spowodują zablokowanie wypłat środków unijnych, bo Kaczyński się nie ugnie przed Brukselą. Jest więc oczywiste, że Kaczyński wyprowadzi nas z Unii. Dzięki temu będzie mógł już dokonać ostatecznego aktu zamachu stanu: nielegalnej zmiany konstytucji i zapewnienia sobie rządów na lata bez żadnych wyborów.

Zwracam też uwagę na to, że są to także sprawy, jakie załatwił Hitler na początku swoich rządów w celu ugruntowania swojej władzy. Z tego powodu mianowanie Rau na ministra spraw zagranicznych, człowieka który publicznie głosi i chwali poglądy faszystowskie, broni faszystów i wywodzi się z najbardziej skrajnego obozu, także wcale nie dziwi i było tylko kwestią czasu, kiedy ministrem właśnie taka osoba zostanie.