Znany dziennikarz publikuje list do prezydenta Dudy. Prezydent bardzo solidnie zrealizował przepis na rozpad narodu

Znany dziennikarz publikuje list do prezydenta Dudy

Mariusz Szczygieł, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich dziennikarzy napisał list do Andrzeja Dudy. Odnosi się w nim do haniebnych wypowiedzi prezydenta i członków PiS o osobach homoseksualnych.

 

Znany reportażysta zacytował słowa afroamerykańskiego pisarza Jamesa Baldwina, które padły w filmie dokumentalnym „Nie jestem twoim murzynem” w reż. Raoula Pecka.

To jeden z tych dni, kiedy człowiek zastanawia się, jaka jest jego rola i przyszłość w tym kraju. Na ile można pogodzić się z obecną sytuacją i jak oznajmić szerokiej, aroganckiej, bezmyślnej i okrutnej białej większości, że istniejemy. Jestem przerażony apatią, śmiercią serca, która ma miejsce w moim kraju” – mówi w dokumencie Baldwin, a Mariusz Szczygieł zaleca urzędującemu prezydentowi zamianę słowa „białej” na „heteroseksualnej”.

 

W opublikowanym liście reportażysta ubolewa nad brakiem casu na rozwój polityka, który jest równoznaczny z brakiem czasu na książki, filmy itd. Mariusz Szczygieł obiecał prezydentowi Dudzie, że do końca życia będzie przekazywał młodszym pokoleniom pamięć o prezydencie, który realizował przepis na rozpad narodu.

Prezydent Duda bardzo solidnie i z oddaniem zrealizował przepis, jaki otrzymał na początku swojej kadencji. Był to przepis na rozpad narodu. Człowieka, który dał Panu ten przepis, będę wspominał jeszcze gorzej” – zakończył swój list dziennikarz.

 

wb

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Polka gorszego sortuJanandrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andrzej
andrzej

Smutna rzeczywistość. Panu Szczygłowi dziękuję.

Jan
Jan

„Jeden z najwybitniejszych” hahahaha

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A czytałeś cokolwiek, Jasieńku?