Zniesienie części ograniczeń, by zadowoleni obywatele wzięli udział w majowych wyborach

Wyrok w sprawie wyborów kopertowych! "Decyzja zlecająca Poczcie Polskiej przygotowanie wyborów była nieważna"!

Na konferencji prasowej premiera Morawieckiego i ministra Szumowskiego, która odbyła się dzisiaj, o godzinie 10.00, ogłoszono kolejny etap powrotu do normalności gospodarczej.

 

Zachowując pewne ograniczenia, 4 maja otwarte zostaną hotele i inne miejsca noclegowe, biblioteki, muzea, galerie sztuki, centra i galerie handlowe, zakłady oferujące zabiegi rehabilitacyjne. Natomiast 6 maja swoje podwoje otworzą żłobki i przedszkola. Kolejny, trzeci etap znoszenia zaostrzeń obejmie m. in.  branżę gastronomiczną, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a w czwarty, kluby fitness i siłownie.

Jednocześnie premier i minister przypomnieli, że wciąż należy zachować pełną ostrożność we wzajemnych kontaktach, nosić maseczki, myć ręce i przestrzegać wprowadzonych zasad sanitarnych. Wprawdzie, jak mówili obaj panowie, pewną kontrolę nad koronawirusem już przejęto (?), ale ostrożności nigdy nie za wiele.

 

Obserwuję uważnie wskaźniki pokazujące liczbę zarażeń i śmierci spowodowanych koronawirusem i odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że ten pomysł luzowania to nic innego jak spełnienie zasady „chleba i igrzysk”. Jeśli władza nadal będzie upierała się przy wyborach majowych, czyli swoich igrzyskach to musi dać umęczonemu ograniczeniami narodowi coś na zachętę, za co tenże naród będzie mu bardzo wdzięczny i z radością, dzięki temu, zagłosuje na Dudę.

A może się mylę? Może to faktycznie mądra, głęboko przemyślana decyzja rządu, dla którego obywatel to dobro najwyższe?

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KasuaDarkaGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Wszystkie te ograniczenia to jedna wielka ściema i badanie ile obywatele są w stanie znieść restrykcji bez wyraźnego sprzeciwu. Myślę , że za 2 tygodnie maseczki na ulicach będziemy zakładali tylko na widok policjanta.

Darka
Darka

Znoszą kolejne restrykcje Dzisiaj na stronie Ministerstwa Zdrowia podano, że do tej pory przebadano 294 589 osób. W ponad 30 milionowym kraju!!!! To jakby przebadano całe Katowice. Jedynie. To mniej niż połowę mieszkańców Krakowa, Łodzi, nie wspominając o Warszawie. Co oni z nami robią??? Jaki kit nam wciskają, jednocześnie informując nas, że wielu choruje bezobjawowo i w tym stanie zarażają innych. To jakaś paranoja. Nie rozumiem, czemu lekarz- minister Szumowski, bierze na swoje sumienie potencjalne zwiększenie liczby ofiar. W imię wyborów??????. Przecież, ci u których stwierdzono przechorowanie i obecność przeciwciał, mogliby spokojnie wrócić do pracy. Ale aby to stwierdzić potrzebne… Czytaj więcej »

Kasua
Kasua

Zadowoleni obywatele ? Pan minister cos wspominal o opiece dla dzieci klas 1-3 na ktore rodzice nie maja opieki a wczoraj slycham I ..,,,, o tych dzieciach nic 🙂