Znikające obietnice Dudy. Główne punkty kampanii prezydenckiej sprzed 5 lat usunięte!

Znikające obietnice Dudy. Główne punkty kampanii prezydenckiej sprzed 5 lat usunięte!

Kampania prezydencka już trwa w najlepsze. W iście amerykańskim stylu odbyła się konwencja wyborcza Andrzeja Dudy i nadszedł czas zachwalania dotychczasowej prezydentury tak, by przekonać naród, że jedyną szansą dla Polski jest reelekcja pisowskiego prezydenta. W tej sytuacji nikogo nie powinno zdziwić zlikwidowanie na Twitterze konta „@AndrzejDuda2015”. Po co Polacy mają pamiętać, co wtedy mówił pan Duda, co obiecywał, jaką wizję roztaczał przed narodem.

Na szczęście autor bloga „Piknik na skraju głupoty” zrobił screeny i dzisiaj można sobie przypomnieć tego Dudę z poprzedniej kampanii prezydenckiej.

Czytając wypowiedzi prezydenta sprzed 5 lat wyraźnie widać, jak bardzo punkt widzenia zależy od zajmowanego stanowiska. Jako kandydat, Duda ostro krytykował ówczesnego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, za jego uległość partyjną i bezkrytyczne podpisywanie kontrowersyjnych ustaw, a dzisiaj nosi on przydomek „długopis”, bo podpisuje jak leci wszystko, co mu partia podsunie.

 

Stawał w obronie zwierząt oburzając się na zamiłowanie Komorowskiego do polowań, bo przecież „Kto nie jest wrażliwy na krzywdę zwierząt, ten zazwyczaj nie jest również wrażliwy na krzywdę ludzką”, po czym już, będąc prezydentem, podpisał ustawę „ex Ardanowski”.

Pielęgniarkom obiecywał godne pensje, co okazało się jednym wielkim szwindlem wyborczym. Miał kierować się wolą narodu, a jednak referendum w sprawie likwidacji gimnazjów, podpisane przez 913 tysięcy Polaków, wraz ze swoją partią wywalił do kosza.

Zarzucał koalicji PO/PSL liczne afery i kompromitację na arenie międzynarodowej, a dzisiaj, gdy PiS zalicza wpadkę za wpadką, nazywa to sukcesem.

Te wpisy prezydenta Dudy sprzed 5 lat i wiele innych można znaleźć na stronie https://i.imgur.com/aScWzqd.jpg.

Tamara Olszewska

źródło: wp.pl/natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
19 lutego 2020 11:48

To już etap wygaszania obietnic. W perspektywie zaperdalanie za miskę ryzu