Zniknęły wyroki z portalu TK

KOD zaprasza 20 czerwca przed Trybunał Konstytucyjny

Wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat poinformował, że z Internetowego Portalu Orzeczeń TK zostały usunięte trzy nieopublikowane w Dzienniku Ustaw wyroki. – „Są to te same wyroki, które nie zostały ogłoszone dotąd w Dzienniku Ustaw, co rażąco narusza art. 190 ust. 2 Konstytucji RP. Sposób podjęcia decyzji o usunięciu tych wyroków i przyczyny tego przedsięwzięcia nie zostały ujawnione” – napisał sędzia Biernat w swoim oświadczeniu.

Biernat napisał, że „warto będzie śledzić ciąg dalszy” tej sprawy. – „Czy usunięcie wyroków z bazy orzeczeń będzie miało znaczyć, że ich w ogóle nigdy nie było? Byłoby to urzeczywistnienie wizji George’a Orwella. Czy też w miejsce „wygumkowanych” wyroków zostaną wydane nowe orzeczenia, z tymi samymi sygnaturami, ale o innej treści, np. postanowienia o umorzeniu postępowania, ze względu na to, że dotyczą przepisów, które utraciły już moc obowiązującą”.

Przypomnijmy – chodzi o trzy wyroki TK stwierdzające niekonstytucyjność PiS-owskich ustaw o Trybunale Konstytucyjnym. PiS i rząd nie uznały tych rozstrzygnięć za wyroki i nie zostały one opublikowane.

Do oświadczenia prof. Biernata odniósł się faktycznie obecnie kierujący Trybunałem Mariusz Muszyński, bo przecież nie figurantka Julia Przyłębska. – „Ponieważ rozstrzygnięcia te nie weszły do systemu prawnego, bo nie zostały ogłoszone w Dzienniku Ustaw, to nie ma podstaw do tego, aby tkwiły w bazie orzecznictwa i komplikowały rzeczywistość prawną” – dodał. A poza tym – zdaniem Muszyńskiego – „Sędzia Biernat wyraźnie nudzi się na urlopie”. A na ten urlop prof. Biernata – do końca jego kadencji – przymusowo wysłała Przyłębska.
(Źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Zwykły KowalskiMatematykMirandaMaciek123454321Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ciekawe, kiedy Polska zniknie z mapy Europy.

Miranda
Miranda

wizerunkowo już zniknęła, niestety.

Zwinka
Zwinka

Wiem. Martwię się tylko, że na tym się nie skończy. Przytoczę tu fragment rozmyślań Andrzeja Bobkowskiego z czasów II WŚ ( „Szkice piórkiem”)
„Gwałt narasta jak lawina, pod którą ginie ten, kto pierwszy naruszył chwiejną równowagę drobin śniegu. Ale z nim giną i inni, a nieraz cała kultura i cywilizacja, panujące dotychczas…”

Jest się czym martwić.

magdalena
magdalena

Teraz pisiory będą mówić, że nie łamią konstytucji, bo opublikowali wszystkie orzeczenia TK, a tamte nieopublikowane nie istnieją, bo ich fizycznie nie ma, ale my pamiętamy i naszej pamięci nikt nie wymaże, to ich metoda, co jest niewygodne – usunąć, zniszczyć, wygumkować. Ale to jest i będzie i kiedyś za oszustwo i dewastację Polski odpowiedzą.

Anna E.
Anna E.

„Sędzia Biernat wyraźnie nudzi się na urlopie”. Tak napisał Muszyński, człowiek reprezentujący Trybunał Konstytucyjny. Co za dno. Powtórzę: co się stało z Polską w zaledwie półtora roku.

Waldemar
Waldemar

Mam niemiłą wiadomość dla sędziego Muszyńskiego: te wyroki będą opublikowane w Dzienniku Ustaw, co do tego nie mam najmniejszej wątpliwości. Tyle że z pewnoscią nie sędzia Muszyński o tym zdecyduje.

Maciek123454321
Maciek123454321

Proszę się nie denerwować. PisPrawo skończy się w październiku 2019 roku. Jest już projekt unieważniający WSZYSTKIE pseudoustawy uchwalone od listopada 2015 roku. Załatwi się to hurtem – i wcale nie po nocy.

Matematyk
Matematyk

O ROLI LOGIKI W PRAWIE. Im więcej osób zrozumie oszustwo PiS, tym lepiej. Dla przypomnienia: Nie publikując tych wyroków PiS złamał Konstytucję poprzez złamanie logiki. Wyrok K 47/15 to słynny wyrok z 9 marca 2016, którego rząd nie opublikował, bo twierdził, że TK powinien badać ustawę z 22 grudnia 2015 na podstawie jej samej. W ten sposób rząd w istocie stwierdził, że można rozwiązać tak zwany paradoks Epimenidesa (wszyscy Kreteńczycy są kłamacami), czyli, że można zdaniu „ja teraz kłamię” poprawnie przypisać jedną z wartości logicznych prawda lub fałsz. W rzeczywistości nie można, bo w obu wypadkach popadamy w sprzeczność. W… Czytaj więcej »

Matematyk
Matematyk

Dlaczego niezależne media nie eksponują tej wiadomości? Przecież to powinna być wiadomość dnia, a nawet tygodnia! Czyżby Orwell jednak zatriumfował? „Tych wyroków nigdy nie było”. Brońmy się!

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Rzeczywistością prawną panie Muszyński będą w niedalekiej przyszłości wyroki skazujące wszystkich tych, którzy doprowadzili do tego bałaganu prawnego, więc i Pana to dotyczy. Zapewniam, że nie ulegną przedawnieniu ani wymazaniu z rejestrów sądowych. Suweren do tego nie dopuści. Ten prawdziwy suweren, nie partyjny.

Matematyk
Matematyk

Orzeczenia TK, które obecnie zniknęły zapadły zgodnie z prawem i powinny być publikowane. Rację miał TK, a nie rząd. Dlaczego? Ustawy nie można badać na podstawie jej samej. Świadczy o tym nie tylko bezstronne rozumowanie (patrz mój wpis O ROLI LOGIKI W PRAWIE. z 15.05.2017), ale i liczne przykłady. Nowa ustawa mogłaby np. stwierdzać, że 1) zespołowi badającemu konstytucyjność przewodniczy sędzia mianowany przez ministra sprawiedliwości, bo tego ostatniego wybrał Suweren w demokratycznych wyborach. W takiej sytuacji polityk miałby wpływ na skład sędziowski, który orzekałby o konstytucyjności tej ustawy, co przeczy niezależności władzy sądowniczej i może wpłynąć na samo orzeczenie. Można… Czytaj więcej »