Znowu spada liczba wykonywanych testów na obecność koronawirusa – „Wypłaszczanie przedwyborcze?”

Nie wolno włączać przycisków alarmowych!

– „Testy na koronawirusa, dane Ministerstwa Zdrowia: 24.04 – 14,4 tys. testów, 25.04 – 13,7 tys. testów, 26.04 – 11,6 tys. testów, 27.04 – ponad 7,2 tys. testów. Wypłaszczanie przedwyborcze? Gdzie obiecane 20 tys. testów na dobę?” – napisała na Twitterze internautka Obserwator XY.

 

Pozostali internauci komentowali: – „To oczywista oczywistość. Na 10.05 musimy być okazami zdrowia”; – „Za 5-6 dni wykonywanych testów będzie 4 tys., a Szumowski wytłumaczy, że winna… majówka”;

– „No im mniej testów, to mniej zachorowań, wyborcy PiS-u i tak nie rozumieją tych zagrywek :)”; – „Da się zmniejszyć ilość zachorowań? Da się. Trzeba tylko całkowicie wstrzymać robienie testów”; – „To jest jednak kompletna masakra, od dwóch tygodni słyszymy jak mantrę o tych 20/25 tysiącach na dobę. Jasny gwint!”.

 

„JK już wie, że na wybory korespondencyjne nie ma szans. Będzie więc chciał, aby odbyły się normalne. W lokalach wyborczych. Dlatego będą potrzebowali gwałtownego spadku zakażeń, który jest do osiągnięcia jedynie poprzez radykalne zmniejszenie testów” – podsumował Roman Giertych.

Wcześniej podobne zjawisko można było zaobserwować przed wydaniem przez Łukasza Szumowskiego rekomendacji w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że minister zdrowia uznał, że głosowanie korespondencyjne jest jego zdaniem bezpieczne.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gustaw
gustaw
27 kwietnia 2020 20:04

Te numery populistyczne, to jest celowe narażanie Polaków na śmierć, to jest przestępstwo z najniższej półki. Cynizm władzy pokazuje całkowitą obojętność na ryzyko zachorowań wśród elektoratu PiSu. Najwięcej głosów dostał PiS od rencistów i właśnie tą grupę społeczną wystawia Jarosław Kaczyński na dodatkowe zagrożenie. Koniec PiSu zbliża się milowymi krokami. A Jarosława Kaczyńskiego można już obecnie nazwać potencjalnym mordercą. To on jest odpowiedzialny za śmierć każdego obywatela w Polsce, który nie otrzyma odpowiedniej diagnostyki.

elka
elka
27 kwietnia 2020 21:52

Przestancie juz pier@olic o tym zagrozeniu ! Po jaki czort na sile naciagac dane ,dopisywac,dodawac ? Kazdy polinteligent juz chyba wie,ze to jedna wielka sciema ! Mowia o tym od poczatku profesorowie od wirusologii,wrzeszcza o tym a parlamencie wloskim,w Stanach,w Niemczech,Skandynawia w ogole to olala,wa wtej zakichanej Polsce tylko wirus i wirus ! Rzygac sie chce ! Jeszcze troche o obudzicie sie w kajdanych i za pozno bedzie na jeki .