Zofia Romaszewska nie chce pomnika bo nie lubi Mazowieckiego

Zofia Romaszewska nie chce pomnika bo nie lubi Mazowieckiego

Dlaczego? Tak zwyczajnie, bo nie lubi Tadeusza Mazowieckiego… To nie jest pierwszy raz kiedy doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy oficjalnie odcina się od pomysłu swojego szefa i PiS-owskiego środowiska. Tak było choćby z głośną ustawą o IPN, którą uznała za „idiotyczną”, czy niektórymi poprawkami PiS do ustaw sądowniczych.

Tym razem chodzi o rzucony przez głowę państwa projekt budowy pomnika byłemu premierowi RP Tadeuszowi Mazowieckiemu.

W rozmowie z radiem RMF FM zapytana co o tym pomyśle sądzi  najpierw teatralnie zamilkła…

„No i zapadła cisza” – stwierdził dziennikarz prowadzący rozmowę z byłą opozycjonistką. „Nie” – w końcu odpowiedziała Romaszewska. „A dlaczego nie?” – ciągnął dalej dziennikarz. „Bo nie lubię Tadeusza Mazowieckiego” – odpowiedziała w końcu doradczyni Andrzeja Dudy.

Dopiero po chwili rozwinęła swoją myśl: „Myślę, że jego część życia związana z latami 50., może nie warto na ten temat rozmawiać” – uznała. Dziennikarz w odpowiedzi zauważył, że to pomysł prezydenta, więc nie można tak po prostu o nim nie rozmawiać.

„Ale prezydent jest młodym człowiekiem i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wyglądała rzeczywistość tych czasów” – rzuciła pani  Romaszewska.

Niestety, pogląd pani Romaszewskiej nie spotkał się ze zbyt korzystnym rezonansem w sieci.

„Wyrocznia powiedziała – niet. Nie lubi Go. Czy pomniki stawia się ludziom, których się lubi? Śp. Lechowi stawiają jeden za drugim, aż im się nogi plączą, a tu jeden pomnik- NIET!” – napisał słuchacz RMF FM – pod wywiadem z Romaszewską.

Inny dodał: I tacy ludzie są „doradcami” w obozie obecnej władzy. Nie należy stawiać pomnika T. Mazowieckiemu, bo „pani Romaszewska go nie lubi”. Zawistna baba, kierująca sie jedynie osobistymi uczuciami, bez cienia krytyki własnej osoby…;  „…wypowiedź Pani odnośnie p. Mazowieckiego – wstyd, uzasadnienie po prostu żenujące.” – czytamy po wydrukiem wywiadu na stronie rozgłośni.

/p/

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Rafał P.Ryszariertak jesttfusmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

To ja na wszelki wypadek zapodaję, że nie lubię Zbigniewa Romaszewskiego .

tak jest
tak jest

Ja również, za jego „dziwne epizody” biografii.

Witold
Witold

W państwie demokratycznym, państwie prawa, stawia się pomniki ludziom w jakiś sposób zasłużonym, bez względu na to z jakimi opcjami politycznymi byli kojarzeni. W Warszawie w 2006 r. stanął pomnik Romana Dmowskiego. Trudno mu odebrać zasługi przy odradzaniu się Polski po zaborach, ale w historii pozostał także znany jako ojciec polskiego antysemityzmu. Bo i pomnik stoi. Nacjonaliści składają tam wieńce. Nawet były prez. B. Komorowski uznał zasługi Dmowskiego, pomimo wielkich różnic ideologicznych. Jak trzeba być małym i ciasnym, żeby odmawiać prawa do pomnika tylko dlatego, że się „nie lubi”, postaci tak zasłużonej dla Polski, jak T. Mazowiecki, postaci nie splamionej… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Pani Romaszewska, czy pani również , jak panu Jarkowi, wydaje się, że jest pani Bogiem. W tym kraju jest mnóstwo ludzi ,dla których Pan Mazowiecki był ,jest i będzie wielkim autorytetem. Ja np. nie lubię Lecha Kaczyńskiego i muszę się pogodzić z faktem, że jego pomniki rosną jak grzyby po deszczu. Może raczy pani dostrzec, że ludzie o innych niż pani poglądach, żyją w tym kraju. Trochę wyobraźni i empatycznego myślenia .

smętek
smętek

Moja Babunia mówi, że ta starucha uznaje dzień za stracony jak nie zrobi czegoś złego.

Ryszarier
Ryszarier

Wyjątkowa rura ta twoja babunia…

tfu
tfu

Jaka władza, tacy „doradcy”!

Rafał P.
Rafał P.

Generalnie, to ze wszystkimi pomnikami należało by poczekać jakieś 50 lat po śmierci „bohatera narodowego”. Ilu z nich uchowało by się tak długo?