Zoll: „Jeżeli to nie jest akcja odwetowa, to na miejscu premiera wywaliłbym szefa CBA”

Zoll: "Jeżeli to nie jest akcja odwetowa, to na miejscu premiera wywaliłbym szefa CBA"

„Jeżeli to nie jest akcja odwetowa, to na miejscu premiera wywaliłbym szefa CBA” stwierdził gość TVN24, profesor Andrzej Zoll, były prezes TK i były RPO.

Według profesora Zolla akcja CBA „pachnie jakąś akcją odwetową”, która będzie rzutowała na opinię o premierze, jeżeli ten nie podejmie odpowiednich kroków.

Jak się dowiadujemy , „Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukiwali w środę podwarszawski dom Jakuba Banasia, syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia”.

 

Prezes NIK, Marian Banaś zabrał głos  na ten temat w środę po południu. Według niego akcja CBA wymierzona w jego syna ma związek z publikacją „raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego tak zwanych wyborów kopertowych z 10 maja 2020 roku, które ostatecznie się nie odbyły.”

W programie „Tak jest” prowadzący zapytał profesora Andrzeja Zolla „czy wierzy w zbieg okoliczności, że działania CBA w sprawie syna Banasia następują dzień po doniesieniach w sprawie raportu NIK”.

 

„Nie wierzę w cuda, to jest jednak zbieg okoliczności, który byłby zupełnie nieprawdopodobny, że w następnym dniu po ujawnieniu tych zarzutów, które stawia NIK premierowi, naraz służby specjalne wkraczają do mieszkania syna pana prezesa NIK i przeprowadzają przeszukanie mieszkania”  odpowiedział były prezes TK i były RPO profesor Zoll.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych usprawiedliwiał akcję CBA mówiąc, że  „ przeszukania są realizowane przez CBA w związku z wnioskami Biura złożonymi 10 marca i 9 kwietnia”, a decyzję w tej sprawie podjeto 22 kwietnia.

/OE/

Źródło: tvn.24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
29 kwietnia 2021 07:19

Dintojra?wojna gangów? w każdym razie zaczynają się napier….ć pomiędzy sobą.***** ***