„Żołnierz ze znaczkiem PiS na mundurze. To jest skandal”

„Żołnierz ze znaczkiem PiS na mundurze. To jest skandal”

– „Wzruszające. Premier Morawiecki na konwencji PiS w Katowicach z żołnierzem w stanie spoczynku. Co jest nie tak w tej fotografii?” – zapytał na Twitterze Carl G. Hamilton. Na dołączonym przez niego zdjęciu widać premiera z żołnierzem w mundurze z wpiętym w klapie znaczkiem PiS.

Sprawę skomentował na Twitterze gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2010-2015. – Znaczek partyjny PiS na mundurze to złamanie Konstytucji mówiącej o neutralności partyjnej SZ (także emeryt występujący w mundurze jest żołnierzem). Premier powinien to wiedzieć i wręcz skarcić żołnierza, a ten nie powinien tego czynić (jakaś sankcja środowiska by się przydała)” – napisał gen. Koziej.

Oburzenia nie kryli inni internauci: – „Żołnierz ze znaczkiem PiS na mundurze. Czegoś takiego nigdy w życiu nie widziałem. Żołnierz nie ma barw politycznych. To jest skandal”; – „Można mieć sympatie polityczne ale nie w mundurze. Nawet jeśli to emeryt to powinien mieć trochę rozumu, by nie kalać munduru takimi wpinkami”;

– „Nie pokazałbym się w mundurze na takim spotkaniu, zwłaszcza nieprzepisowo ubrany. Brak oznak korpusu SZ, daszek ze stalowym okuciem. Przede wszystkim nie uczestniczyłbym w partyjnym przedsięwzięciu”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
AndrzejJarekmordazdradzieckaLehooantyuzurpator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Memiś
Memiś

Przecież widać,że to partyjny przebieraniec,bez taktu i honoru.

Jantar
Jantar

Są jakieś wątpliwości, po której stronie stanie wojsko w razie stanu wyjątkowego wprowadzanego przez Kaczyńskiego i PiS-owski rząd?

Eeehhhh
Eeehhhh

Tacy wiadomo, ale wojsko?

andrzej
andrzej

Polska to PIS-uardia?

Maciek123454321
Maciek123454321

Ten „wojak” to straszna lipa. Zamiast naramienników wsuwki, stalowe okucie na daszku, brak na kołnierzach oznak broni, Co to za menda?

Jantar
Jantar

PiS-owska.

antyuzurpator
antyuzurpator

To jakiś samozwaniec, w „mundurze” kupionym „w każdym sklepie”. Może to jakiś „rekonstruktor grupowy”?
W prostych, żołnierskich słowach: „Mundur nie kiecka, żołnierz nie choinka”.

Andrzej
Andrzej

To jakiś przebieraniec, któremu się śni, że jest wojskowym. Mundur niezgodny z przepisami mundurowymi, które wyraźnie określają jakie oznaczenie powinno być na naramiennikach żołnierza w stanie spoczynku. Sznur galowy oficerski – jakim prawem? o czapce nawet nie wspomnę. Jeżeli to faktycznie żołnierz w stanie spoczynku to za takie zachowanie powinien być ukarany dyscyplinarnie – to że ma emeryturę nie chroni go od kar.

Jabis
Jabis

Spoko! Przebieraniec … a nie żołnierz. A fotka? Przebieraniec z notorycznym (sądownie skazywanym) kłamcą.
Coraz większe szmacenie Polski. Staniszkis już dawno powiedziała: – Kaczyński ośmiela lumpiarstwo. Nie tylko ośmiela swoje RZĄDY na nich opiera.

Zbyszek
Zbyszek

Spoko, wszystko jest ok. To z tym weteranem Morawiecki zdobywał Monte Cassino.

Leś
Leś

to jest straszny sierżant

Eeehhhh
Eeehhhh

Ten „mundur” to raczej wypożyczony z jakiegoś teatru: znaczek partyjny, daszek ze stalowym okuciem, wsówki zamiast naramienników, nie ma oznak broni – „mundur uniwersalny”.

Grzegorz
Grzegorz

Zwykły sierściuch dochrapał się przez całe swoje życie starszego sierżanta wiec nosi znaczek Pisu bo w Pis z sierściucha może awansować na generała

Ana
Ana

To, ze nie ma już służb publicznych – wojska, policji czy prokuratury wiemy wszyscy, ponieważ jak pokazuje życie, wszystkie zostały upartyjnione, ale żeby premier kraju chwalił się tym publicznie to już szczyt głupoty i bezczelności. Choć z drugiej strony czego można spodziewać się po tych pisowskich bezmózgowcach, którzy zamiast mózgu mają sieczkę?

Lehoo
Lehoo

Bo to żołnierz PiS-u jest i żadne korpusówki mu są niepotrzebne.

mordazdradziecka
mordazdradziecka

Jakieś SS? Myślałem że już OT mają.

Jarek
Jarek

Ten facet to członek PiSu z Powiatu Będzińskiego Stanisław Paś gdzie szefem jest Poseł Andzel.
Ten niby kombatant to żaden kombatant a jedynie członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ze Sławkowa.
http://www.slawkow.pl/slawkowski-oddzial-ak-na-obchodach-w-bydlinie-v1