Żółta strefa na terenie całego kraju! Będzie trzeba nosić maseczki

Minister, czyli wyciąganie za kompetencje

Ministerstwo Zdrowia i premier Mateusz Morawiecki poinformowali dziś o wprowadzeniu „żółtych stref” na terenie całego państwa. Jak powiedział premier:

Dziś mieliśmy rekordowy przyrost zakażeń (…). To oznacza, że w przypadku takiej dynamiki podwojenie liczby zakażeń będzie zachodziło co mniej więcej 3 dni. To bardzo duża liczba, chcemy, żeby była ograniczona. Chcemy zastosować podobną strategię do tej, którą zastosowaliśmy kilka miesięcy temu”.

 

Dodał też, że sytuacja nie jest jeszcze bardzo niebezpieczna i rząd już działa. „W ciągu najbliższych kilku dni zwiększy się liczba dostępnych łóżek o kolejnych kilka tysięcy (…). Mamy ok. 500 wolnych respiratorów dla osób chorych na COVID-19 ” – powiedział podczas konferencji prasowej premier rządu RP.

„Żółte strefy” na terenie całego kraju, jak wskazał Morawiecki, będą obowiązywać od 10.10.  br. Powróci więc obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach publicznych. Maseczek nie będzie trzeba jedynie zakładać w miejscach, takich jak miedzy innymi lasy i parki. Ograniczeniu ulegnie liczba ludzi biorących udział w zgromadzeniach – na terenie większości kraju do 50, w „czerwonych strefach” do 70.

 

Dodatkowe obostrzenia dot. punktów gastronomicznych wprowadzono we wspomnianych „czerwonych strefach”, które będą mogły być otwarte do 22.00.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 4 280 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Z powodu choroby zmarło 76 ludzi.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 października 2020 17:23

Czyli jednak nie wygraliśmy z wirusem i trzeba się go bać. Czyli mroawiecki od początku łgał w żywe oczy, zostanie za to ukarany? A prezes za brak maseczki na mianowaniu nierządu z wtorku dostanie mandat? Oczywiście to pytania retoryczne. Prawilni debile nawet jak im rodziny poumierają na wirusa to dalej będą winić lewaków, PO, Tuska i żydów, bo przecież nei siebie i swoich głupich wyborów.