Żona posła Krzysztofa Sobolewskiego z PiS zasiada w kilku radach nadzorczych? „PiS łączy ludzi”

Żona posła Krzysztofa Sobolewskiego z PiS zasiada w kilku radach nadzorczych?  Tak przynajmniej twierdzi Sławomir Nitras i red. Piotr Leski.

Sprawa dotycząca żony posła PiS Sobolewskiego pojawiła się na Twitterze zaraz po tym, jak Sławomir Nitras zapytał w Sejmie Kaczyńskiego o żonę przywołanego polityka. Kobieta – według przedstawiciela KO – zasiada w trzech radach nadzorczych spółek. „I to w strategicznych: PZU, Orlen i na lotnisku w Szczecinie” – skonkludował Nitras.

 

Sprawie przyjrzał się na Twitterze @LeskiPiotr. Zauważył, że niejaka Sylwia Beata Sobolewska widnieje w rejestrze sądowym jako członkini czterech (!) rad nadzorczych różnych spółek.

Poseł Nitras powiedział, że żona (Sylwia) posła Sobolewskiego zasiada w trzech Spółkach Skarbu Państwa. Poseł Sobolewski zaprzeczył. Jednak rejestr sądowy wymienia, że ‘Sylwia Beata Sobolewska’ jest członkiem rad nadzorczych 4. spółek. To nie jest Pana żona, panie Sobolewski?” – napisał na Twitterze @LeskiPiotr.

Na poparcie swoich tez zamieścił zdjęcie pochodzące z rejestru.

 

Sylwia Beata Sobolewska widnieje w nim jako członek organów nadzorczych przedsiębiorstw – Orlen Paliwa (od stycznia 2020 r.), Anwil (od grudnia 2019 r.),  PKO TFI (od września 2019 r.) i Port Lotniczy Szczecin-Goleniów (od maja 2017 r.).

Więcej informacji o Sylwii B. Sobolewskiej przeczytać można na stronie PKO TFI. Administratorzy strony napisali, że jest ona absolwentką studiów magisterskich na… Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz b. pracownicą Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Szczecinie.

Członkini rady PKO TFI „pracuje na stanowisku Dyrektora Działu Systemów Zarządzania i Ryzyka Korporacyjnego w PKN ORLEN SA. Sprawuje nadzór i koordynuje zadania w zakresie funkcjonowania procesu zarządzania ryzykiem korporacyjnym w Koncernie i Spółkach GK. Nadzoruje także prawidłowe funkcjonowanie i doskonalenie Systemów Zarządzania w całym obszarze Koncernu oraz utrzymanie i rozszerzenie przyznanych Certyfikatów zgodności z wymaganiami norm i przepisani prawa”.

Z portalu PKO TFI dowiadujemy się także, że przywołana Sylwia Beata Sobolewska „w latach 2018 i 2019 była członkiem Rady Nadzorczej PARP, była również członkiem Rady Nadzorczej CBJ Sp. z o.o., a obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów Sp. z o.o. i PKO TFI SA”.

Na stronie PKO TFI nie ma jedynie informacji o uczestnictwie Sobolewskiej w pracach Anwil. Dane te jednak bez problemu znaleźć można na stronie internetowej, gdzie widnieje ona jako jeden z sześciu członków Rady Nadzorczej.

Co ciekawe, żona polityka PiS nazywa się dokładnie tak samo, jak opisana wyżej członkini licznych Rad Nadzorczych. Małżonka Sobolewskiego drugie imię wyjawiła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze o wiele mówiącej nazwie @SylwiaBeataS.

Sobolewska od 2016 r. zamieszczała na tym profilu liczne zdjęcia swoje, Krzysztofa Sobolewskiego oraz ciekawe fotografie z ulic Szczecina – w którym przecież opisana na stronie PKO TFI Sylwia Beata Sobolewska ukończyła studia i przez kilkanaście lat życia pracowała w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej.

Z kolei z Wystąpienia Pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącego pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Szczecinie, można się dowiedzieć, że w instytucji tej pracowała Sylwia Klewin, która po małżeństwie zmieniła nazwisko na Sobolewska…

Treść Wystąpienia Pokontrolnego NIK znaleźć można pod adresem https://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/pobierz,lsz~p_18_082_201808081106591533726419~id1~01,typ,kj.pdf.

Sobolewska – według NIK – pracowała na stanowisku Wojewódzkiego Inspektora. Osoba o tym samym nazwisku „pełniła funkcję Wojewódzkiego Inspektora i sprawowała nadzór nad jego funkcjonowaniem”. Tak przynajmniej twierdzi PKO TFI.

Nazwisko panieńskie Sylwii Sobolewskiej potwierdzone zostało przez szczeciński okręg PiS. Partia rządząca umieściła w przeszłości zdjęcie ślubne Sobolewskich i opatrzyła je opisem „PiS łączy ludzi. Sylwia Klewin i Krzysztof Sobolewski”.

Sylwia Klewin została żoną posła Krzysztofa Sobolewskiego w dniu 6 maja 2017 r. Na ślubie pary pojawił się m.in. sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

/nt/

Źródła: wiesci24.pl, pkotfi.pl, rejestr.io Twitter                                      

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darka
Darka
27 marca 2020 17:51

No to im kryzys raczej nie grozi. „Rodzina na swoim” zabezpieczona, a reszta społeczeństwa…. niech sobie jakoś radzi

Zbyszek
Zbyszek
27 marca 2020 18:24

Zaradni ludzie. To chyba za pieniądze mafii? Vatowskiej.

Dariusz
Dariusz
28 marca 2020 08:51

dobrze że zaprzeczył, prawdomówny facet, nie można się go czepiać 4 to przeta nie 3

Jerry
Jerry
29 marca 2020 01:01

Następne odkrycie towarzyskie?