Żona Władysława Frasyniuka pozywa Sklepowicza za chamską wypowiedź dot. Czarnego Protestu

Żona Władysława Frasyniuka pozywa Sklepowicza za chamską wypowiedź dot. Czarnego Protestu

– „Protestuję przeciwko wulgarnemu chamstwu” – oświadczyła wp.pl Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. Wniosła pozew do sądu pozew przeciw Romanowi Sklepowiczowi. – „Wypowiedzi pana Sklepowicza to element debaty publicznej, który obserwujemy od dwóch lat. To jest debata publiczna, którą wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Pan Sklepowicz, który wcześniej był folklorem politycznym, w tej chwili jest reprezentantem mainstreamu” – podkreśliła. Domaga się dla Sklepowicza kary ograniczenia wolności, przeprosin oraz wpłacenia 10 tys. zł na rzecz Centrum Praw Kobiet.

Roman Sklepowicz – człowiek z przeszłością w PRL-owskich służbach i kontrowersyjny biznesmen – jako prawnik był ekspertem TVP Info i komentował m.in. reformę sądownictwa. W internetowej telewizji wRealu24, odnosząc się do uczestniczek Czarnego Protestu, stwierdził m.in.: – „Kto to ru…a? Ładne laski idą na dyskotekę, brzydkie na manifestację”. Ta chamska wypowiedź wywołała falę krytyki. Sklepowicz nawet opublikował przeprosiny, w których stwierdził, że miał „głupi dzień”.

Teraz jednak ów głupi dzień znajdzie swój epilog przed wymiarem sprawiedliwości. Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk zwraca uwagę: – „Mamy Jarosława Kaczyńskiego, który z mównicy sejmowej krzyczy, że zamordowaliśmy mu brata i jesteśmy kanaliami. To jest dokładnie ta sama retoryka, jaką zastosował pan Sklepowicz, mówiąc o tym, że uczestniczki Czarnego Protestu, w tym ja, tak naprawdę chodzą tam z powodu nieuprawiania seksu, szpetoty i innych elementów estetyki, które nie mają znaczenia przy rozmowie o poważnych rzeczach, jakimi są prawa kobiet i aborcja”.

Uważa także, że środowiska akademickie powinny zająć się także m.in. Krystyną Pawłowicz. – „Te osoby mają tytuły naukowe. Środowiska intelektualne nie mogą się odwracać od tego problemu” – stwierdziła żona Władysława Frasyniuka.
(Źródło: naTemat, wp.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

27 komentarzy do "Żona Władysława Frasyniuka pozywa Sklepowicza za chamską wypowiedź dot. Czarnego Protestu"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz

Ten cham przeplatał bluzgi z wzywaniem imienia Boga/Jezusa. Nie słyszałem, aby któryś z katolików, poczuł, że obrażono jego uczucia religijne. A mnie, mimo że jest mi daleko do katolickiego fundamentalizmu, trochę razi zestawienie słów „Jezus” i „ruchać”, „bzykać”

Samocha

To jest nas dwoje.

Polka gorszego sortu

Troje nas jest. Pozdrawiam.

Gekon

Przyganiał kocioł garnkowi. Jakoś nie słyszałem, żeby żona Frasyniuka odnosiła się do prostackich, homofobicznych wypowiedzi swojego męża.

Tomasz

Daj przykład homofobicznej wypowiedzi Frasyniuka.

Gekon

DDG, Google, Bing…

Tomasz

Podaj konkretny link, a nie wymieniaj mi nazw wyszukiwarek!

Gekon

Skorzystanie z wyszukiwarki zajęłoby Ci mniej czasu, niż pisanie komentarzy. Do tego polecam chodzić na demonstracje. Wtedy mógłbyś samemu posłuchać słów Frasyniuka.

Tomasz

W przeciwieństwie do Ciebie zanim napisałem komentarz sprawdziłem. Nic nie masz. Generujesz Fake News. Szkoda na Ciebie mojego czasu.

Gekon

Wybacz, ale społeczeństwo obywatelskie to także umiejętność samodzielnego zdobywania informacji. Proponuję Ci wpisać w którąś z wyszukiwarek „Frasyniuk” oraz „homofob”. Temat ten swego czasu dobrze opracowały media. Ja słowa Frasyniuka słyszałem osobiście.

Gekon

W jaki sposób „sprawdzałeś”? Ten temat wyskakuje przy każdym możliwym wpisaniu szukanych fraz. Guzik, a nie sprawdzałeś.

Tomasz
Jeżeli chodzi Ci o wypowiedź Frasyniuka o Jarku że nie widział kobiet, to aby uznać ją za homofobiczną, należy sięgnąć do definicji: Homofobia – strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich oraz ich dyskryminacja. (za wikipedią). Jeżeli w twojej ocenie ta wypowiedź mieści się w tej definicji, to masz wysoko ustawiony próg wrażliwości. Taki próg wrażliwości uzna za homofobiczną każdą wypowiedź sugerującą, że homoseksualista woli mężczyzn niż kobiety, a to już jest moim zdaniem absurd. Jeżeli poczułeś, że wypowiedź Frasyniuka jest dla Ciebie dyskryminująca, pozwij go. Jego żona nie musi tego tak odbierać, w przeciwieństwie… Czytaj więcej »
Damian

Tomek nie dyskutuj z pis trolem wpisał to co miał w wytycznych więcej nie potrafi

Gekon

Bez komentarza.

Zwinka

I słusznie.

Maciek123454321

Proponuję z prostackim trollem nie polemizować, nie karmić śmiecia, niech zdycha.

Gekon

Dla ciebie każdy o innym punkcie widzenia jest „trolem” i „śmieciem”, nieprawdaż? Wypisujesz to pod każdym artykułem na tym portalu. Gdybyś poszerzył trochę horyzonty, poczytał choćby „Krytykę Polityczną”, to wiedziałbyś, o co chodzi z Frasyniukiem. Chyba że wiesz, ale udajesz głupka. Trzeba było pójść na lipcowe demo w Warszawie i posłuchać żarcików pana Frasyniuka. Sprzed ekranu komputera niewiele w Polsce zmienisz.

Maciek123454321

Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet „Pies cię j……ał”,
bo to mezalians byłby dla psa
(J. Tuwim)
PS. A na lipcowym „demo” byłem osobiście.

Gekon

Gdybyś był na demonstracji, frustracie, to wiedziałbyś o czym piszę. Nie kłam więc.

Gekon

Gdybyś był na demonstracji, to wiedziałbyś o czym mówię. Nie kłam więc.
Pseudointeligentne wklejanie cytatów też możesz sobie darować. Nie muszę cię obrażać, by pokazać swoją wyższość 🙂

Maciek12345321

„Każdy wieloryb ma swą wesz.” (K. Darwin)

magdalena

Bardzo dobrze, popieram p. Frasyniuk, trzeba nauczyć podłą zmianę i ich sługusów, że nie wolno bezkarnie obrażać ludzi i bluzgać w przestrzeni publicznej.

Nihil

P.Magdaleno oni nie znają innego sposobu komunikacji z tymi którzy nie myślą po kaczemu.My to przezyjemy,a historia oceni i da naukę kolejnym pokoleniom ze zło gasi się w zarodku

adama

Brawo! Nawet jak sam proces nic nie da w sensie kary dla chama, to cham zostanie napiętnowany, a w przestrzeni publicznej zacznie funkcjonować ten proces jako forma opozu wobec Pisowskich chamów, których jest pełno. A tak osobiście, to dobrze zaznaczyć, że Frasyniuk ma żonę.

Rozbawiony

„Wypowiedzi pana Sklepowicza to element debaty publicznej, który obserwujemy od dwóch lat. ”
Oj krótką mamy pamięć, króciutką – o Palikocie, lub o Niesiołowskim już zapomnieliśmy? 🙂

Maciek123454321

W ciągu ostatnich dwóch lat wypłynęło na wierzch tyle śmieci i nieczystości, że nie będzie chyba problemu po zakończeniu szmatławej kariery PiS-u i Karalucha powywalać to wszystko. Pewnie przybędzie bezdomnych i grzebiących w śmietnikach. „Pan” Sklepowicz zdejmie łaskawie gustowną muszkę i założy waciak.

Jonna

P.sklepowicz przeciśnięty graczom krokowy rozporek przesiakniety urina i dlatego ta awersja do kobiet bo nie ma pan szans ani i ładnej ani u brzydkiej