Żonie wicerzecznika dyscyplinarnego Radzika nie wystarczył sąd rejonowy – kandyduje do NSA

Radzik będzie ścigał sędziów, którym nie podoba się sposób organizacji wyborów

Wygląda na to, że żonie wicerzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysława Radzika, mianowanego przez Ziobrę, posada dyrektora Sądu Rejonowego Warszawa Żoliborz nie wystarcza. Gabriela Zalewska-Radzik objęła to stanowisko miesiąc temu, o czym pisaliśmy w artykule „Nagły awans żony nominowanego przez Ziobrę wicerzecznika dyscyplinarnego Radzika”.

[reklama_wpis-1]

 

Jak ustalił onet.pl, Zalewska-Radzik – kandyduje do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Przypomnijmy, że żona wicerzecznika dyscyplinarnego wcześniej była radcą prawnym w Zielonej Górze.

Zalewska-Radzik swoją kandydaturę zgłosiła 26 lipca 2018 r., czyli obejmując posadę dyrektora Sądu Rejonowego, robiła to na chwilę? – „Nie widzę w tym żadnego problemu. Takie jest życie, to jest normalna rzecz, że składa się swoje podania o pracę do kilku lub nawet więcej pracodawców” – stwierdził w rozmowie z onet.pl zastępca Ziobry wiceminister Michał Wójcik.

 

O tym, czy Zalewska-Radzik zostanie sędzią NSA zdecyduje neoKRS na zapowiedzianym dużo wcześniej posiedzeniu na przełomie marca i kwietnia. Przewodniczący Rady Leszek Mazur też nie widzi problemu. – „Przyjęcie funkcji dyrektora w sądzie nie koliduje z kandydowaniem do NSA”.

​ bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
4 marca 2020 19:38

Szarańcza.

Bożena
Bożena
5 marca 2020 19:49
Reply to  Zwinka

I rozdziawa

ewa
ewa
4 marca 2020 21:59

ta jego otwarta gęba mówi o wszystkim

andrzej
andrzej
8 marca 2020 20:43
Reply to  ewa

Biedak pewnie na coś mocno choruje