Zorientowany jak poseł PiS! 16 lat to za mało aby zauważyć, że znaki drogowe są odblaskowe?

Kaczyński grozi manifestującym pod Wzgórzem Wawelskim

Poseł Artur Szałabawka (PiS) zaapelował o wprowadzenie odblaskowych znaków drogowych. Polityk nie zauważył, że znaki te są obecne w kraju od 16 lat.

 

Szałabawka poruszył sprawę w interpelacji skierowanej do ministra Andrzeja Adamczyka. „Jednak nie wszystkie przejścia dla pieszych są oświetlone, a namalowane oznakowanie poziome podlega ścieraniu z biegiem czasu. Zdaniem ekspertów elementy odblaskowe siedmiokrotnie zwiększają szansę, że kierowca zauważy obiekt oznakowany w ten sposób” – stwierdził w interpelacji.

W tym przypadku kluczowe jest zastosowanie takich materiałów na części informacyjnej znaków: D-6 – »przejście dla pieszych«, D-6A – „przejazd dla rowerów” oraz D-6B – »przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów«, czyli wykonanie ich w technologii odblaskowej – znak błyszczący światłem odbijanym od swojej powierzchni” – dodał słabo poinformowany parlamentarzysta.

 

Szałabawka musiał się mocno zdziwić, gdy dostał oficjalną odpowiedź. „Obowiązujące warunki techniczne dla znaków drogowych określają przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach” – napisał sekretarz stanu Rafał Weber, który przygotował odpowiedź w imieniu ministra Adamczyka.

Weber podkreślił przy tym, że obecnie przy tworzeniu znaków stosowane są materiały odblaskowe. Przy produkcji niektórych z nich używa się także folii pryzmatycznej odblaskowo-fluorescencyjnej lub folii odblaskowych.

Interpelacja Szałabawki wprowadziła internautów w prześmiewczy nastrój. „Brawo panie pośle. Tak trzymać. Myślę, że przejścia dla pieszych należy również oznakować znakiem poziomym, na przykład wymalować na jezdni białe pasy”, „Był radnym w Szczecinie. Zasłynął głównie z deficytu intelektu. Ale ponieważ w PiS-ie to standard nikt tego za złe mu nie miał”, „Odblaskowe znaki to pikuś, gorzej że nie wiedzą, że w Polsce jest także Konstytucja której należy przestrzegać” – to tylko niektóre z komentarzy zamieszczonych na stronie Gazeta.pl. W pozostałych wpisach Szałabawskiemu dostaje się jeszcze mocniej.

/nt/

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
darooChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

Teraz kolej na interpelację posła PiS, by na ulicach miast zamontować specjalne słupy a na ich wierzchołkach zainstalować lampy elektryczne lub gazowe, w celu oświetlenia ulic w nocy co na pewno zwiększy bezpieczeństwo. A samochody, z tyłu, trzeba by też, przy okazji, wyposażyć w czerwone światła, które same by się zapalały podczas hamowania.

daroo
daroo

Nowy wymiar samozaorania 🙂