„Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu”

„Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu”

„Czy musiało dojść do protestu, żeby rząd się obudził i dopiero teraz, w XXI wieku zaczął budować system dla osób niepełnosprawnych? To jest skandal. Mam jeszcze apel do całego społeczeństwa! Pamiętajcie, że zbliżają się wybory samorządowe. Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu” – powiedziała Anna Glinka, jedna z matek protestujących w Sejmie od 18 kwietnia. Iwona Hartwich dodała, że „protest nie jest polityczny”. – „Ale to, co oni robią, to znęcanie się psychiczne nad osobami niepełnosprawnymi. Oni nam pokazują, że nasze miejsce jest w rynsztoku” – mówili inni protestujący. To ich reakcja na dzisiejsze propozycje Elżbiety Rafalskiej.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej chce m.in, żeby pieniądze dla niepełnosprawnych pochodziły z tzw. daniny solidarnościowej, którą będą płacić najwięcej zarabiający. O tym, żeby spełnić postulat protestujących w Sejmie, dotyczący wypłacania dorosłym niepełnosprawnym dodatkowych 500 zł w wystąpieniu Rafalskiej nie było mowy.

„Chciałam zaapelować do ludzi, których będzie dotyczyła ta danina solidarnościowa, żebyście się nie zgadzali na to, nie płacili tego podatku, żebyście protestowali. My się na to nie zgadzamy. Ja osobiście i my rodzice wolimy, żeby firmy i osoby prywatne przekazywały nam dobrowolnie pieniądze w postaci 1% czy darowizn, żeby to było dobrowolne, a nie przymusowe. Prosimy was – nie zgadzajcie się na tę daninę solidarnościową” – apelowała Katarzyna Milewicz.

Niepełnosprawny Kuba Harwich powiedział, że minister Rafalska zaczyna budowę systemu od tyłu. – „My chcemy zrobić wielki krok do przodu, a tak naprawdę rząd nas nie słucha. Budowanie systemu jest potrzebne, ale minister Rafalska musi sobie uzmysłowić, że każdy system w krajach Unii Europejskiej jest zbudowany na zasadzie, że się zaczyna od świadczeń dla takiej osoby. Takich świadczeń, za które ta osoba zabezpieczy sobie życie. Później takiej osobie dawane jest mieszkanie, następnie samochód, wlewane jest tylko paliwo, później taka osoba dostaje asystenta, z którym idzie, gdzie chce, i są spełniane jej marzenia, pasje, idzie do szkoły i jest wypuszczona na rynek pracy” – tłumaczył. Najwyraźniej jednak to zbyt trudne do zrozumienia przez obecnie rządzących.

bt

Źródło: 300polityka.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZgredzinkaZbyszekSobiepan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sobiepan
Sobiepan

„idzie do szkoły i jest wypuszczona na rynek pracy” – a jeszcze czego !!! Taka osoba jest REALNYM zagrozeniem dla tepych przydupasow kurdupla i dla niego samego- debila w PiS. Zeby Morawiecki zrozumial- Howgh !

Zbyszek
Zbyszek

No to paniusie się „zaorały”. Protestować też trzeba umieć.

Zgredzinka
Zgredzinka

I właśnie te słowa protestującej Anny Glinki … „Pamiętajcie, że zbliżają się wybory samorządowe. Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu” …powinny wylądować na banerach „konwojów wstydu”, bo akcja ta ma szerokie poparcie społeczne.