„Zrobił tyle dobrego i tak mu dziękują?”. Rydzyk w obronie Dziwisza

TV Trwam i Radio Maryja przeciwko rządowi i prezydentowi Dudzie. Sprawa dotyczy aborcji

Kardynał Dziwisz w rozmowie w TVN  24 twierdził, że nie pamięta rozmowy z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim o nadużyciach jednego z kapłanów. Co więcej, zapewniał też o swojej niewiedzy na temat przestępstw seksualnych w wykonaniu Marciala Maciela Degollado – księdza odpowiedzialnego za liczne przestępstwa.

 

Po wywiadzie na kard. Dziwisza spadła fala krytyki za to, że zasłania on wszystko swoją niewiedzą lub brakiem pamięci. Nieoczekiwanie w jego obronie stanął toruński redemptorysta Tadeusz Rydzyk, twierdząc, że Dziwisz nie zasłużył na taki los. Duchowny niejako zaczepił też osobę ks. Isakowicza-Zaleskiego.

Zrobił tyle dobrego i tak mu dziękują? Tylko pan Jezus jest nieomylny. A popatrzmy, ile dobra. Tyle dobra dla Polski, dla każdego z nas! (…) To jest masoneria, to są centrale antyewangelizacyjne. Mszczą się za to, co Jan Paweł II zrobił” – rozgadał się na antenie Radia Maryja założyciel tej katolickiej rozgłośni.

 

Następnie porównał sytuację we wspólnocie kościelnej do tej w rodzinie:

Nawet jeżeli przykre jakieś sprawy są w rodzinie, ktoś zachowuje się w sposób gorszący, to w normalnej rodzinie nie rozgadują o tym wszystkim, tylko tego gorszyciela starają się jakoś uporządkować. Tak samo i w Kościele. Jeżeli gdzieś coś jest, to porozmawiać z tym człowiekiem. A nie zaraz nagrywa go, puszcza gdzieś wszędzie. To świadczy o słabym charakterze” – dodał o. Rydzyk.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Do zarzutów o. Rydzyka odniósł się już wspomniany ks. Isakowicz-Zaleski. Przyznał, że zupełnie nie rozumie on wplatania do tej sprawy św. papieża Jana Pawła II.

Sprawa kard. Stanisława Dziwisza została zinterpretowana jako atak na Jana Pawła II. Sam tytuł audycji „Jan Paweł II na ławie oskarżonych” (w Radiu Maryja – red.) jest nieprawdziwy. W żadnej mojej publikacji nie ma krytyki papieża” – wyjaśnił. „Wypowiedzi o. Rydzyka to głos jak w sprawie lustracji sprzed lat. Żeby nie pokazywać. To klasyczne zamiatanie pod dywan: dzieje się źle, więc nie mówmy o tym. Kościół jest wspólnotą wszystkich ochrzczonych, więc to zaprzeczanie jego idei” – podsumował rozważania o. Rydzyka ks. Isakowicz-Zaleski.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
24 października 2020 13:37

Bandyta pospolity!!!

Andrzej
Andrzej
24 października 2020 16:43

Zrobił tyle dobrego,szczególnie dla księży pedofilii.A co na to Maryja,zawsze dziewica?Amen.

tfu
tfu
24 października 2020 16:57

Geszefciarz i guru toruńskiej sekty, nie może przeboleć kolejnej wpadki swego dobroczyńcy („kapciowemu” z Krakowa), dzięki któremu ma tyle „relikwii” po JP II, które cały czas sprzedaje wysyłkowo tanio (5 zł sztuka) każdemu chętnemu.

Maciek123454321
Maciek123454321
25 października 2020 00:47

Jedna kreatura broni drugiej kreatury. Dlaczego mnie to nie dziwi?

mark
mark
25 października 2020 16:40

Dlaczego takiego posrańca cytuje sie w publikatorach ? Przecież należy ich cenzurować i unicestwiać

Bart
Bart
26 października 2020 06:54

Po latach, gdy n0we i coraz bardziej oburzające fakty na temat JPII wychodzą na jaw, można powiedzieć, że był postacią niejednoznaczną. Ma zasługi, ma winy. Ale co dobrego zrobił Dziwisz???