Żukowska pożegna się z funkcją w SLD? Wcześniej chciała OBOWIĄZKU szczepień

Żukowska pożegna się z funkcją w SLD? Wcześniej chciała OBOWIĄZKU szczepień

Portal Interia sugeruje, że już w tę środę, podczas spotkania zarządu SLD, może dojść do odwołania ze stanowiska rzeczniczki partii Anny Marii Żukowskiej. Polityczka – zdaniem informatorów portalu – podpadła swojej partii m.in. wypowiedzią na temat obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Żukowska podczas wywiadu w programie „Śniadanie w Polsat News” poparła ideę włączenia szczepień przeciwko COVID-19 do grupy szczepień obowiązkowych. „Szczepienia są od kilkuset lat skuteczną metodą walczenia z wirusami, zarazami. Gdyby nie szczepienia, nie wiadomo, czy udałoby się nam powstrzymać powszechną w przeszłości gruźlicę” – uzasadniła tę opinię.

Wypowiedź jednak nie spodobała się dużej części jej partyjnych kolegów, którzy oficjalnie przyjęli stanowisko mówiące o dobrowolności poddania się szczepieniom.

Żukowska – w rozmowie z Interią – przyznała, że nie boi się odwołania i nie żałuje wcześniej wypowiedzianych przez siebie słów na temat przymusowej wakcynacji: „Wypowiadam się zgodnie z poglądami prezentowanymi przeze mnie podczas kampanii wyborczej i jestem w nich konsekwentna. One nie odbiegają w niczym od programu mojej partii ani linii klubu Lewicy, w którym mam zaszczyt zasiadać”.

Co więcej, według informacji Interii, sprzeciw wobec działalności Żukowskiej już od wielu miesięcy „tlił” się w socjaldemokratycznym ugrupowaniu.

Zmiana na stanowisku rzecznika SLD może być zalążkiem dalszych zmian.

Zmiana na stanowisku rzecznika sojuszu może być dopiero początkiem małej rewolucji związanej z funkcjonowaniem całego pionu medialnego w klubie parlamentarnym Lewicy. Jak słyszymy, chodzi o to by, poszczególne partie były reprezentowane w mediach proporcjonalnie do ich siły w Sejmie. Formalnie Żukowska wciąż koordynuje współpracę z prasą całego klubu Lewicy” – podał w swoim artykule dziennikarz Jakub Szczepański z serwisu Interia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
13 stycznia 2021 08:00

Zgadzam się z Żukowską co do wprowadzenia obowiązku szczepień, ale nie powinna pokazywać się w mediach, bo się po prostu gubi, chociaż niezła z niej …. buzia.