ZUS kupi swoim pracownikom ubrania za 12 mln zł

Skandaliczne naciski polityczne na ZUS. Czy Sąd Najwyższy wycofa pytania prejudycjalne do TSUE?

Już niedługo część pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzyma reprezentacyjne ubrania. Zestaw stroju służbowego dla mężczyzn, który uwzględnia strój na lato i zimę, to koszt 4-5 tys. zł. Z kolei zestaw stroju służbowego dla kobiet, również z podziałem na lato i zimę, to koszt 3-3,5 tys. zł. W sumie ZUS wyda 12 mln zł.

– „Usłyszałem, że pracownicy są wściekli, bo zarabiają grosze i gdy rok temu domagali się po 700 zł podwyżki, to ZUS tłumaczył, że niestety nie może spełnić ich żądań, bo ma pustki w kasie. Teraz jednak stać go będzie na zakup zestawu koszul za 1200 zł czy też żakiecików po 500 zł każdy” – cytuje „GW” list swojego czytelnika w tej sprawie. Ciekawe, co miałaby do powiedzenia na ten temat większość emerytów…

Ubrania dostanie ok. 3 tys. zatrudnionych bezpośrednio przy obsłudze klientów (w ZUS pracuje ok. 46 tys. osób). Jak powinien wyglądać strój służbowy pracowników ZUS? Zakład podkreśla, że ma być skromny, klasyczny, a zarazem elegancki i powinien wzbudzać szacunek.

Nowe ubrania mają pojawić się już w drugiej połowie roku. Utrzymanie ZUS w 2017 roku kosztowało podatników ok. 4,5 mld zł. Połowa tej kwoty poszła na pensje urzędników.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AgniechaJaninaspeedbanditZuswomanPier Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sobie-pan
Sobie-pan

„Zakład podkreśla, że (strój służbowy) ma być skromny, klasyczny, a zarazem elegancki i powinien wzbudzać szacunek.” No to ubierzcie Suskiego w taki „sluzbowy stroj” i niech wzbudza „szaconek” !!! Poplacze sie ze smiechu !

Pier
Pier

To wszystko przez braki kadrowe w służbach mundurowych. W razie czego umundurowanego pracownika ZUS będzie można postawić na rogu obok OSP.

Zuswoman
Zuswoman

Dlaczego tylko ZUS jako jedyną instytucja jest bity pod każdym względem … Dlaczego nikt nie porusza urzędów miejskich urzędów powiatowych urzędów marszałkowskich czy wojewódzkich … Powiem wam żebyśmy przynajmniej „leżeli ” za te szmatlawe wynagrodzenia to bym rozumiała . ale jesteśmy uwaleni robotą po uszy z targetami do zrobienia jak w korpo. I nie mówcie i enerytach bo oni też kiedyś zarabiali i dostawali premie czy nagrody często wyższe . co do przyszłych emerytur to się Nie martwcie bo jedziemy na tym samym wózku …. Będziemy płakać przy przejściu na świadczenie

speedbandit
speedbandit

Proszę zmienić pracę… Majątek wywalany jest na utrzymanie tego kolosa na glinianych nogach… Mam (nie)przyjemność odwiedzać swój oddział ZUS kilka razy w roku od ponad siedmiu lat… I widzę te same twarze. Skoro jest tak źle, to co Wy tam jeszcze robicie ????

Agniecha
Agniecha

A co Pani/ Pan robiła/ robił w swojej pracy przez lata czy też dalej robi?? w wielu małych miejscowościach nie ma pracy i każdy ima się czego się da. Poza tym, żeby cokolwiek zostało wypłacone to ktoś to musi obrobić. To samo jest w urzędach miast czy urzędach skarbowych przy podatkach. Płaczecie, że ZUS taki drogi a jak zaczynacie wyłudzać pieniądze z lewych zwolnień albo po ustaniu stosunku pracy to tylko rękawy zakasacie, że ZUS kasę za darmo daje – za nic nieróbstwo!!! Jeżeli Pani ma tyle do powiedzenia to zapraszamy do pracy np. w Pani oddziale, który tak często… Czytaj więcej »

Janina
Janina

Dokąd pracowałam, ubierałam się do pracy ZA SWOJE! Kazali tylko klasycznie, czysto, w miarę elegancko. Żadnych pstrokacizn, kwiatków, groszków, ciapek. I to do mnie przemawiało. Do głowy by mi nie przyszło oczekiwać od pracodawcy umundurowania mnie i moich koleżanek jak w Korei. W głowach się poprzewracało tym w ZUS-ie ! Już czas na likwidację tego nienażartego molocha.