Zybertowicz: „Władzy ręce się trzęsą przed mediami”

Zybertowicz: "Władzy ręce się trzęsą przed mediami"

Gościem dzisiejszego Poranka Radia TOK FM był Andrzej  Zybertowicz, doradca prezydenta  Andrzeja Dudy.

Umiejętnie wykorzystał czas na antenie, by podzielić się z Polakami swoimi złotymi myślami, m.in. dotyczącymi  wpływu mediów na dobre lub złe samopoczucie obozu rządzącego. Jak to ujął, „żyjemy w czasach technologicznie zakrzywionej rzeczywistości, mediokracji, która na naszych oczach zamienia się w memokrację”.

 

Trzeba przyznać, że prof.  Zybertowicz jest mistrzem, jeśli chodzi o formułowanie takiego przekazu, który dla wielu jest trudny do zrozumienia. Wyjaśniając swoją wcześniejszą wypowiedź, dodał, że  „rząd od początku zbudowania ekipy dobrej zmiany działa w warunkach zarządzania kryzysowego. To powoduje, że pewne decyzje, które są technokratycznie racjonalne, podejmowane są pod wpływem racjonalności politycznej. A te dwie racjonalności ze sobą kolidują i to powoduje, że pewne procesy decyzyjne nie są tak skuteczne, jak powinny być”. Konia z rzędem tego, kto wie, co autor miał na myśli.

Dopiero, gdy Jacek Żakowski zapytał, czy to oznacza, że „rządowi się ręce trzęsą przed mediami i dlatego nie może trzy miesiące wcześniej poinformować jakiegoś oddziału, że będzie się zajmował Covidem?” odpowiedział już wreszcie zrozumiale, że owszem, bo „zna pan redaktor języki zagraniczne. Pan zobaczy, że wszędzie władzy ręce się trzęsą przed mediami. Media przestały być nośnikiem wiedzy o świecie. Nasza rozmowa przyczynia się do zwiększenia szumu medialnego”.

 

No i to już wyjaśnia, dlaczego Zjednoczona Prawica chce mieć w Polsce tylko media jej uległe. Bo się po prostu boi…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: tokfm.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JantarPredatorMaciek123454321MariaIwona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Pytałem Panią kioskarkę w moim kiosku czy mają w hurtowni takie tytuły profesorskie jak ma ów Zybertowicz. Powiedziała, że nie powinno być problemu więc kupię sobie taki.

Kundzia
Kundzia

Kolejny przygłup. Teraz znależli sobie kolejnego winnego -media. Nie rozumiem czemu im się ręce trzęsą przecież oni nikogo się nie boją oczywiście poza kaczorem.

Alpha
Alpha

To nie jest rząd .Kto tam.? Katopatole ,komuniści ,rasiści i złodzieje..Demokracja w pislamie.

Maria
Maria

Krótko: tj. (nie)rząd

Iwona
Iwona

Na kogo by tu jeszcze można zwalić winę, na kogo?

Maciek123454321
Maciek123454321

Ostatnio nie oglądam TV, nawet mojego ulubionego TVN24. Jakby spokojniejszy jestem, kiedy nie patrzę na pisowskie ryje ględzące nieskładnie jakieś bzdury. No i telewizor jakby bezpieczniejszy, bo nie oberwie niczym ciężkim, a bywało już blisko, oj, blisko.

Jantar
Jantar

Niestety jakoś nie mogę mojej mamy od tego „nabożeństwa” oduczyć. A takie mamy zasoby serialowe na emigrację wewnętrzną… Telewizor bynajmniej bezpieczny nie jest i nawet kocur nie lubi koło niej leżeć w czasie oglądania tych „nabożeństw” TVN24.

Predator
Predator

Kastrat????, to i kastrata mamy w tym burdelu.