Zybertowicz wyjaśnia, kiedy kobieta przestaje być właścicielem swojej macicy

Andrzej Zybertowicz przerywa wywiad, bo…dostał pytanie, którego nie chciał

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Andrzej Zybertowicz, gościł w TVN 24. Wypowiadał się w programie na temat aborcji, twierdząc, że kobieta w pewnym momencie przestaje być… właścicielem swojej macicy.

 

„Warto uświadomić sobie jedną prostą rzecz. Wprawdzie kobieta jest właścicielką swojej macicy, ale w momencie, kiedy w jej macicy znajduje się mieszany materiał genetyczny, nie w wyniku gwałtu, kobieta przestaje być wyłącznym dysponentem płodu” – powiedział polityk. „Ten płód zawiera materiał genetyczny innego człowieka. I formuła ‘jestem właścicielką swojej macicy’ nie dotyczy sytuacji, w której kobieta najpierw zgodziła się na to, żeby nastąpiło poczęcie, albo możliwość poczęcia”.

Dziennikarz zapytał więc prof. Zybertowicza, czy – jako ojciec – chciałby, aby jego partnerka urodziła martwe dziecko lub takie, które umrze niedługo po narodzinach.

„Mówiąc szczerze, nie wiem, jaki potencjał dzielności miałbym w takiej trudnej sytuacji” – odpowiedział na to pytanie bliski doradca prezydenta.

 

Kuriozalna wypowiedź konserwatywnego polityka została zmieszana z błotem przez jego oponentów o lewicowym lub centrowo-liberalnym światopoglądzie.

„To są jakieś niewiarygodne słowa, które padają w sferze publicznej. To są słowa ludzi albo głęboko cynicznych, albo głęboko pozbawionych wiedzy” – surowo ocenił słowa prof. Zybertowicza europoseł Bartosz Arłukowicz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Prof. Zybertowicz, który twierdzi, że ‘kobieta jest właścicielką swojej macicy, ale gdy zachodzi w ciążę, przestaje być dysponentką płodu’, wystawia świadectwo swojej bezgranicznej ignorancji. Ignorancja i brak kultury….” – dodał Marcin Kierwiński.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
22 lutego 2021 18:28

Panie Zybertowicz jeszcze można dodatkowo wprowadzić numerację macic na wzór numerów VIN w samochodach a centralna ewidencja macic niech mieści się w episkopacie.

Zwinka
Zwinka
22 lutego 2021 22:10
Reply to  Czytelnik

O, doskonały pomysł. Dać przedmiotowej babie książeczkę z numerem macicy i nakazać comiesięczną kontrolę na okoliczność obecności ( lub nie ) zmieszanego materiału genetycznego, potwierdzoną stempelkiem i podpisem księdza proboszcza…

Włodzimierz
Włodzimierz
22 lutego 2021 18:39

Podłość ludzka nie ma granic!

Bart
Bart
23 lutego 2021 07:32
Reply to  Włodzimierz

Wiem, że się trochę powtarzam, ale od dawna uważam, że Zybertowicz ma ograniczony (do zera) kontakt z rzeczywistością

AntyKaczor
AntyKaczor
22 lutego 2021 18:48

Profesor a kretyn!

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
22 lutego 2021 20:22

O quffa! to zapładniacz w monecie zaciężenia staje współwłaścicielem rzeczonej macicy wraz zawartością? A gdy dawcą konsekrowanej spermy jest jakiś czarnosukienkowy? Zawsze może zawieźć współwłaścicielkę do klauzulowego gabinetu (po godzinach) albo tuz za granicę, by pozbyć się dowodów pokuszenia przez nierządną – narzędzie szatana! Grzech biorę na siebie, fundusze parafianie rzucili na tacę. I po kłopocie Amen!

Norweg
Norweg
22 lutego 2021 20:54

Jeżeli ktoś słucha wywodów tego durnia to znaczy ze chce trwałe uszkodzić swój logiczny tok myślenia

Marek
Marek
22 lutego 2021 21:06

A dlaczego ojciec nie ma nic do gadania? – profesor ma rację, tylko ujął to dość niezręcznie. Dlaczego jedynie kobieta ma decydować o nowym życiu, skoro (pomijając już aspekt etyczny) nie ona sama to życie dała? To jest nowy osobny organizm, który rośnie w jej organizmie, a nie część jej ciała, żeby sobie mogła uznać „a, wytnę to”.

Kos
Kos
22 lutego 2021 22:04
Reply to  Marek

Niech pan, razem z tym profesorem perwertem, zorganizuje sobie wlasna macice, zaplodni sie I podejmie decyzje o noszeniu plodu przez 9 miesiecy, wtedy bedzie pan mial cos do powiedzenia. Otherwise, zawsze decyduje kobieta.

Ewa
Ewa
22 lutego 2021 22:51
Reply to  Marek

Masz absolutnie rację! Tylko że… w większości związków nie ma partnerstwa ani wspólnej decyzji i wspólnie niesionej odpowiedzialności. W przeważającej większości facet daje nogę i spier…a…
Marku, otwórz oczy i dojrzyj życie obok siebie, po sąsiedzku, za płotem, w szkole, w parku… Kobiety przerywające ciążę to te, które biorą odpowiedzialność za siebie – jeśli nie nie dadzą rady SAME wychować, bo nie mają wsparcia partnera – usuwają.
Mam przyjaciół, którzy OBOJE podjęli decyzję o przyjściu na świat chorego dziecka, ale oni do tej pory są dla siebie podporą i opoką dla syna. Syn niepełnosprawny intelektualnie ma prawie 40 lat, oni są po ślubie 46.
Co Ty chłopie wiesz o życiu?!

Jerzy
Jerzy
22 lutego 2021 21:40

Teraz wiecie, dlaczego opcja katolicko nazistowska, jest dominująca w tej chwili w Polsce. Naziści w IPN, naziści w pałacu prezydenckim, na czele z jego głównym mieszkańcem. Nazistowski Krk, który nie zapomniał Układów Laterańskich z faszystą i konkordatu z nazistą. Nazistowski Krk, który kieruje mafijną bandą z Opus Dei i Ordo Iuris, a kundlami na smyczy są PiSSowcy. Teraz wiecie dlaczego śledztwo w sprawie Drymera trwało 25 lat, a większość nigdy nie ujrzała światła dziennego. Zybertowicz też chodzi na tej smyczy. Kłamca, hipokryta, oportumista. Gdy patrzę na niego to czuję odrazę i obrzydzenie. Brązowonosy klaun.

Rafapon
Rafapon
23 lutego 2021 04:29

Coś mi się wydaje, że ten Zybertowicz już nie jest wyłącznym właścicielem swojego mózgu.

irena
irena
23 lutego 2021 11:41
Reply to  Rafapon

Garnitur genetyczny jego mozgu jest juz bardzo mocno znoszony !

irena
irena
23 lutego 2021 11:46

Nie zmienia to faktu , ze macica jest w dalszym ciagu organem kobiety…..Zybertowicz jej nie ma ….ale NIE ogarnia swoim „genetycznym garniturem ” mozgu…..ktorego tez za wiele mu nie zostalo !!!